Jihlava zkouší dva talenty z Olomouce

Foto: hcdukla.cz

Úřadující šampión Chance ligy přivádí do už tak nabitého útoku další dvě jména: během zkoušky se do základní sestavy Jihlavy pokusí prosadit olomoučtí mladíci Joshua James Mácha a Tobiáš Handl.

Oba hráli loni převážně za juniorku Mory. Mácha získal ve 40 zápasech 38 bodů (18+20), Handl byl ještě o trochu produktivnější – ve 47 utkáních přidal ke třinácti gólům 27 asistencí.

Mihli se také v áčku, byť v něm tentokrát – i vzhledem k obnovení sestupů z mládežnických soutěží – nedostali tolik prostoru jako v předešlých sezonách.

Aby toho nebylo málo, nastupovali také za mládežnické reprezentace a pár startů zapsali v Chance lize: Handl si zahrál za Havířov, Mácha vystřídal Šumperk a Jihlavu.

Teď oba opouštějí juniorskou kategorii a čeká je první plnohodnotná sezona mezi muži. Bude to skutečně v Jihlavě?

Máchu už tamější fanoušci dobře znají, formou střídavých startů se totiž v Dukle objevoval ve dvou předcházejících ročnících. Hned po svém nástupu do Jihlavy zářil: ve svých prvních šesti zápasech v jejím dresu hned třikrát skóroval a dvakrát asistoval.

Také Handl už mezi muži leccos prožil – první gól v Tipsport extralize vstřelil už v šestnácti letech! V uplynulém ročníku jakoby se ale jeho výkonnostní progres zastavil. 

Štace v Jihlavě může 196 centimetrů vysokému forvardovi pomoct nabrat střelecké sebevědomí.

Kromě Máchy a Handla jsou na try-outu v Dukle ještě obránce Fabien Kočí a útočníci Jakub Zajíček, Richard Pětník a Tomáš Křehlík.

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Adam Wolf, Adam Beran, Filip Maláč, Adam Černý.

Obránci: Vlastimil Bilčík, Adam Dvořák, Daniel Kowalczyk, Filip Dundáček, Filip Haman, Miloslav Jáchym, Fabien Kočí, Marek Chvátal, Martin Matějíček.

Útočníci: Petr Beránek, Richard Cachnín, Tomáš Harkabus, Miroslav Juda, Filip Seman, Otakar Šik, Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Tomáš Havránek, Radek Pořízek, Josef Skořepa, Patrik Miškář, Matouš Menšík, Hynek Peš, Tomáš Křehlík, Tobiáš Handl, Joshua James Mácha, Jakub Zajíček, Richard Pětník.

Joshua James Mácha

Joshua James Mácha | Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz