Jihlava zahájila přípravu: i s posilou z Prostějova, končí ale Dostálek

Foto: hcdukla.cz

Prvoligová Jihlava neuplatnila opci na útočníka Vlastimila Dostálka (na fotce), jenž si tak hledá nové angažmá. Dostálek odehrál v právě skončené sezoně 43 utkání s bilancí 18+14.

HokejkaTV

V přípravě, kterou Dukla v pondělí zahájila, se ale objevily tři nové tváře.

Tou nejznámější je Daniel Kolář. Šestadvacetiletý obránce strávil poslední tři sezony v Prostějově. Během svého působení u Jestřábů si vybudoval pověst jednoho z nejkvalitnějších defenzivních beků soutěže.

V minulém ročníku nastoupil k 60 utkáním a získal třináct bodů (2+11). Umí hrát tedy důrazně a ještě k tomu přispět nějakým bodem k týmové produktivitě.

Dalšími nováčky v sestavě jsou Marcel Hlaváček a Jakub Veselý. Oba jsou v klubu zatím na zkoušce.

Jednadvacetiletý Hlaváček už si v první lize zahrál. V sezoně 2017/2018 se v jedenácti utkáních objevil v sestavě Kadaně. Uplynulý ročník strávil ve druhé nejvyšší soutěži na Slovensku (Dubnica, 52 utkání, 2+5). Hlaváčka, někdejšího chomutovského juniora, na ledě jen tak nepřehlédnete: měří totiž 203 centimetrů!

U mládeže Pirátů v minulosti působil také Jakub Veselý. Uplynulý ročník však devatenáctiletý útočník odehrál v zámořské WSHL. A byl mimořádně produktivní: v 50 utkáních dal 34 gólů a u dalších 36 asistoval. Jeho bratr Radek loni bojoval za Havířov.

Potvrzené změny v HC Dukla Jihlava

Příchody
Daniel Kolář (O, Prostějov)
Jakub Veselý (Ú, San Diego, WSHL)
Marcel Hlaváček (O, Dubnica, SVK2)

Odchody
Vlastimil Dostálek (Ú, ?)
Jakub Suchánek (O, ?)
David Kajínek (O, ?)
Miha Štebih (O, ?)
Martin Matějíček (O, ?)
Michal Hlinka (Ú, ?)
Juraj Bezúch (Ú, ?)
Lukáš Klíma (Ú, ?)
Dominik Hrníčko (Ú, ?)
Martin Osmík (Ú, ?)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz