Jihlava, Plzeň a Nedomlel musí platit. Pešán už nemá zastavenou činnost

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Předseda disciplinární komise Tipsport extraligy Karel Holý potrestal Jihlavu a Plzeň za chování svých fanoušků. Dukla zaplatí za použití pyrotechniky a vhazování mincí na led finanční pokutu v celkové výši 25 tisíc korun, Škoda za vhazování předmětů 5 tisíc korun! A pyká také obránce Richard Nedomlel, jenž za nerespektování orgánu extraligy vyfasoval pokutu 6 500 korun.

Jágr Chance liga

Fanoušci Dukly použili pyrotechniku po skončení úvodní barážové bitvy s Kladnem, hned v dalším domácím zápase s Litvínovem pak během třetí části hry vhazovali na ledovou plochu mince. Za nesportovní chování fanoušků a zároveň porušení povinností pořadatelské služby musí jihlavský klub zaplatit finanční pokutu v celkové výši 25 tisíc korun.

Stopky za škaredé zákroky: Hollweg bodl Gulašiho, Jiránek srazil Fleka »

Za své příznivce pyká poněkolikáté v sezoně i Plzeň. Fanoušci indiánů podle zápisu o utkání v prvním semifinálovém utkání s Kometou vhazovali na ledovou plochu předměty. „Stalo se tak ve druhé a třetí třetině. Vzhledem k tomu, že šlo o druhé podobné provinění v probíhající sezoně, uložil jsem Plzni finanční pokutu ve výši 5 tisíc korun,“ líčí Holý.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Platit nemusejí jen kluby, ale také hráči. Obránce Richard Nedomlel, který byl za své běsnění v zápase Mladé Boleslavi s Jihlavou potrestán stopkou na čtyři duely a pokutou ve výši deseti procent základní měsíční odměny, uvedenou pokutu ve stanoveném termínu neuhradil. Za nerespektování rozhodnutí orgánu soutěže vyfasoval pokutu 6 500 korun.

Nedomlel bušil do Jiránka, dostal stopku i pokutu

Finanční pokutu ve výši 50 tisíc korun neuhradil ve stanoveném termínu ani liberecký trenér Filip Pešán, který na začátku března ve Vítkovicích trefil hozenou lahví čárového rozhodčího. Disciplinárka mu původně zastavila činnost, ale to už nyní neplatí. „Vzhledem ke splnění závazku jsem trest zákazu činnosti zrušil,“ vysvětluje šéf disciplinárky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz