Jihlava chce lepší sezonu. Klenot Menšík ale odchází do Kärpätu

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zatímco dorostenci Jihlavy v uplynulé sezoně proklouzli do vyřazovacích bojů, junioři skončili až na 21. příčce. Pomůže jim sestup Žďáru nad Sázavou a Havlíčkova Brodu, tedy konkurentů z Vysočiny?

HokejkaTV

Oba akademické týmy Dukly teď naplno pracují, aby měly příští sezonu lepší. Juniorům zařadili trenéři do přípravy i neoblíbené výběhy sjezdovky Šacberk, kterou si hokejisté dali minulou středu hned pětkrát.

„Bylo to docela těžké, je to docela prudký kopec,“ přiznal útočník Patrik Čermák pro webové stránky klubu. „Teď hodně běháme a od dalšího týdne budeme v posilovně. K tomu hrajeme různé hry,“ popsal. „Přehoupneme se do silové části, která bude trvat asi sedm týdnů. Bude probíhat vyloženě v posilovně, k tomu budeme chodit na led a dělat rychlost, výbušnost a terén,“ doplnil kouč Karel Nekvasil.

Jihlava podruhé za sebou skončila v extralize juniorů v poli poražených, bojovala dokonce o záchranu. I když o výsledky v první řadě nejde, určitě by teď ráda zamířila do vyšších pater. Zkusí k tomu využít i sestupy svých sousedů z Vysočiny, jejichž hráče pochopitelně láká na nejvyšší soutěž.

„Máme v týmu nové tváře. Po sezoně jsme udělali try-out, na kterém byli hráči z Havlíčkova Brodu a Žďáru. Některé jsme kontaktovali, sedm osm z nich přislíbilo účast, že by měli zájem v Jihlavě být,“ vysvětluje Nekvasil.

Zatím musí trénovat se značně nekompletním kádrem. „Na soupisce máme 35 hráčů, ale do přípravy nám chodí 20 až 25 kluků. Někteří jsou totiž zranění, nemocní nebo se připravují s A-týmem. Další jsou na individuální přípravě v Telči nebo třeba jako Pavle Vojinovič v Srbsku, jelikož ještě nemá vyřízená víza. Ale během další části přípravy se k nám tito hokejisté připojí,“ dodal jihlavský trenér. Právě Vojinovič by měl určitě patřit mezi kvalitní posily.

Bez koho se naopak s největší pravděpodobností bude muset Dukla obejít, to je její klenot a velký talent celého českého hokeje. Tedy útočník Matouš Menšík (na úvodní fotce). Nejproduktivnější hráč reprezentační šestnáctky, který už většinu sezony odehrál v juniorce, míří do finského Kärpätu Oulu.

„Někteří hráči přišli, podařilo se nám sem přivést šikovné kluky ze Žďáru a z Táboru. Zase naopak někteří hráči míří jinam, do zahraničí nebo do jiných akademií. Doufáme, že se nám je podaří nahradit a věřím tomu, že nějakým způsobem bude všechno fungovat,“ uvedl trenér dorostu Štěpán Moravec pro hcdukla.cz.

I jeho svěřenci se můžou na jaře těšit na různé perličky. „Loňská příprava se nám relativně osvědčila, jen přijde malinká změna, budeme chodit v suché přípravě i dvakrát v týdnu na led. Čeká nás posilovna, tělocvična i nějaká práce v terénu. Máme pár trumfů v kapse, ale není potřeba kluky strašit, necháme si to pro ně jako překvapení,“ řekl s úsměvem.

Dorostenci skončili o pár příček výš než jejich starší kolegové, z nižších skupin se totiž probojovali do play off. Tam už ale nedokázali překvapit velké favority z Vítkovic a loučili se hned po dvou zápasech. Letos myslí na vyšší mety.

„Cíle si budeme klást postupně, nicméně chceme postoupit do horní skupiny, abychom si zajistili play off. Loni jsme vyšší skupinu neuhráli, i když jsme nakonec do vyřazovacích bojů proklouzli. Letos bychom do ní opravdu chtěli, abychom měli jistotu play off a zároveň aby hráči měli těžší zápasy,“ doplnil Štěpán Moravec v rozhovoru na klubových stránkách.

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz