Jezdci místo Ostrovanů. Lehner dostal trofej s nevídaným překlepem

Foto: thehockeynews.com

11. srpna 17:38

Tomáš Zatloukal

Vyhlášená derby mezi newyorskými Rangers a Islanders se už Robina Lehnera týkat nebudou. Novou kapitolu své kariéry rozepíše švédský gólman v Chicagu, kde vytvoří tandem s Coreym Crawfordem. Životní sezonu, kterou u Ostrovanů prožil, mu budou připomínat i dvě prestižní individuální trofeje. Jedna Lehnerovi dorazila s nevídanou hrubkou.

Nový fanshop

Byly to dva silné příběhy.

Lehner povstal z popela jako bájný Fénix a po úspěšném souboji se závislostí na alkoholu a prášcích v NHL pod vedením známého guru Mitche Korna exceloval.

Mezi třemi tyčemi předváděl tak vynikající výkony, že se dostal mezi tři finalisty na zisk Vezina Trophy pro brankářského krále severoamerické soutěže. Důležité kroky dál činil i mimo led. Otevřeně se rozpovídal o tom, jaké psychické problémy zažíval a že trpí bipolární poruchou.

Druhá story se týká celého týmu Isles.

Rok poté, co měli nejhorší obranu v celé NHL a dostali nejvíce gólů ze všech, se v defenzivní činnosti pod taktovkou Barryho Trotze neuvěřitelně zlepšili a v zámořské profilize nebylo v ročníku 2018/2019 jediného mančaftu, který by inkasovat méně branek.

Výsledek byl jasný - Lehner s německým kolegou Greissem získali Jenningsovu cenu. Trofejí byl oceněn i první z obou příběhů, Lehner získal Bill Masterton Trophy za oddanost hokeji.

Když Lehnerovi dorazila, čekalo na severského čahouna nemilé překvapení. Místo New York Islanders má na trofeji vyryté jméno slavnějšího z obou rivalů.

Na foto se podívejte zde:

Ano, překlepy, hrubky či nepřesnosti se stávají. Jsou běžnou, byť samozřejmě nikoliv vítanou součástí novinářské práce. Reportér má ale tu výhodu, že na rozdíl od rytce svou chybu opraví díky myši a klávesnici během pár sekund. A nikdo se o tom třeba ani nedozví.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz