Jestřáb Rudovský jako finálový žolík Ocelářů. Je to splněný sen, hlásí

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

19. dubna 2018, 21:03

Adam Bagar

Oceláři ve čtvrtém finále překvapili velice nečekaným tahem, když do druhé formace vedle Draveckého a Marcinka postavili prostějovského bojovníka Jana Rudovského, jenž se vrátil do nejvyšší soutěže po více než čtyřech letech a v tak důležité partii zapsal premiérový start v třineckém dresu! "Užil jsem si to," hlásí po porážce 2:5.

Jágr Chance liga

Jednatřicetiletému útočníkovi v podstatě skončila sezona už 8. března, když jeho Prostějov vypadl ve čtvrtfinálové sérii s Kladnem. Pak se chystal s Třincem, ale asi ani ve snu nevěřil, že by ještě do nějakého utkání zasáhl. Obzvlášť ve finále. Ale sen se stal skutečností, Rudovský se objevil ve druhé třinecké formaci místo Erika Hrni.

"Užil jsem si to, panovala tady výborná atmosféra, je to opravdu takový splněný sen," září Jan Rudovský, který se vrátil do extraligového kolotoče po čtyřech sezonách. Naposledy hrál mezi elitou za Kladno, s nímž spadl do nižší soutěže. "Je to rychlé, zákeřné, hraje se do těla, tak to má ve finále být," říká ke svému čtvrtečnímu návratu.

Vstoupit do rozehrané finálové série, navíc bez delší zápasové praxe, bylo pro Rudovského hodně obtížné, ale všechno zvládl jako mazák. "Člověk se hlavně bojí, aby něco nepokazil, ale kluci mi hodně pomohli, povzbuzovali mě a bylo to nakonec dobré," pokyvuje prostějovský hokejista, jenž se letos ve WSM Lize zaskvěl 52 body.

Rudovský byl kousek od gólu, trefil jen břevno

Rudovský dostal od trenéra Václava Varadi jasné pokyny. "Měl jsem se hlavně držet na puku a nahrávat ho klukům před bránu," objasňuje útočník, který sehrál povedené utkání a nechybělo moc, aby dokonce skóroval. Ve 45. minutě vyslal na Čiliaka jedovatou střelou, ale trefil pouze horní tyčku. "Tam chyběl jen malý kousek," potvrzuje.

Nakonec Jan Rudovský strávil na ledě přes patnáct minut, šanci dostával také v závěru, kdy se Oceláři pokoušeli o vabank. To ho překvapilo. "Zahrál jsem si docela dost, trenéři mě pořád nasazovali, takže super," těší teď už také třineckého hokejistu, jenž se s Oceláři připravoval v podstatě od konce sezony v prvoligovém Prostějově.

Varaďa: Splnil přesně to, co jsme od něj čekali

"Honza s námi trénuje už delší dobu, na tréninku ho vnímáme velmi dobře. Je silný na puku, výborný v koncovce a s těžkou situací, kdy naskočil po dlouhé době do zápasu, se popasoval výborně. Splnil přesně to, co jsme od něj čekali," chválí svého svěřence kouč Václav Varaďa. A slova chvály zněla také z úst útočníka Romana Vlacha.

"Snažili jsme se ho trošku povzbudit, dlouho nehrál takový zápas, ale zvládl to fakt perfektně. Neudělal žádnou chybu, bojoval, byl hodně nasazovaný, odehrál fakt výborné utkání. Šel do toho přesně tak, jak by šel každý – hrál jednoduše, chtěl se do toho dostat krátkými střídáními. Myslím, že se mu premiéra povedla," má jasno Vlach.

Sestřih 4. finále HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz