Ještě jedno loučení! Kariéru končí další vsetínský lídr

Foto: hc-vsetin.cz

Den po útočníkovi Radimu Kucharczykovi oznámil konec hráčské kariéry i vsetínský obránce Lubomír Štach. Také on se nyní bude na Lapači věnovat výchově mládeže.

Štach dává profesionálnímu hokeji sbohem v šestatřiceti letech.

Jeho jméno je spjaté především se dvěma kluby.

S rodným Vsetínem, kde poprvé nakoukl do extraligy a kam se v roce 2020 vrátil kruh své kariéry symbolicky uzavřít. Loučí se na vrcholu, ještě v minulé sezoně totiž platil za jednoho z nejlepších obránců Chance ligy – ve 37 zápasech základní části získal dvacet bodů a ve statistice +/- skončil s hodnotou +30 na druhém místě v celé soutěži.

Dále pak se Znojmem, jehož dres oblékal dlouhých deset sezon. S Orly působil jak v extralize, tak v první lize i rakouské EBEL.

„Jsem vděčný, že u tohoto sportu mohu zůstat a trénovat mládež na Vsetíně."

Mihnul se také v Olomouci, Kometě, Havířově a Třinci. V zahraničí prošel kanadskou OHL, slovenskou extraligou v Trenčíně, druhou nejvyšší německou soutěží v barvách Kaufbeurenu a tři roky strávil v rakouském Innsbrucku.

Vzpomínat bude třeba na titul z juniorské OHL s Peterboroughem nebo na bronzovou medaili z mistrovství světa do 18 let v roce 2004.

Získané zkušenosti nyní bude předávat vsetínské mládeži. Nově je asistentem trenéra u sedmé třídy a dorostu.

„V posledních dvou letech jsem si práci trenéra mládeže oťukával, bylo to takové rozkoukávání. Nyní jsem se rozhodl, že v aktivní hráčské kariéře nebudu pokračovat," vypráví Štach v rozhovoru pro hc-vsetin.cz.

„Jsem vděčný, že u tohoto sportu mohu zůstat a trénovat mládež na Vsetíně. Baví mě to a snad budu pro kluky přínosem,“ dodává. „Láká mě, že můžu mladé hráče ovlivnit v tom, co dělají. A sledovat jejich každodenní růst. U mládeže je vidět posun každý týden, to mě na tom baví nejvíc.“

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz