Jergl zpátky v Olomouci: Byl tam malý stres, prozrazuje. Potěšili ho fanoušci

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Datum 18. října musel mít v kalendáři vyznačené. Útočník Aleš Jergl se právě v tento den vrátil do Olomouce, odkud letos na jaře odcházel jako jedna z opor hanáckého celku. Šikovný štírek se ve známém prostředí cítil nejdřív nervózně, i díky pozitivnímu přivítání domácích fanoušků ale z něho stres opadl, a nakonec nahrál na vítězný gól Daniela Rákose.

HokejkaTV

Na olomouckém zimáku zná každou místnost, každý odraz mantinelu. Hrát tam jako soupeř muselo být zvláštní. „Možná tam byl nějaký malý stres, ale jedno dvě střídání a spadlo to ze mě. Byl jsem rád i za fanoušky, kteří na mě reagovali v pozitivním duchu a neházeli na mě špínu,“ usmívá se Jergl.

Rád byl ale především za vítězství 2:0 a tři body. „Mám radost. Potřebovali jsme vyhrát, dlouho jsme nevyhráli a říkali jsme si, že to tady musíme urvat. Takže super,“ těší ho hlavně týmové vítězství.

Mountfield potřeboval hrábnout. Před utkáním s Olomoucí z posledních pěti zvítězil jen jednou. Hráli královéhradečtí tak trochu i o setrvání hlavního kouče Tomáše Martince? „To vám nedokážu říct,“ hodí rameny.

Jeho bývalí spoluhráči zažívají ještě horší období než Východočeši. Hradec jejich trápení prohloubil už na pět zápasů. Hanákům to nejde, jsou mizerní hlavně v koncovce. „Asi bych neřekl, že nám to Olomouc usnadnila. Soupeř je to kvalitní, dohrávají souboje, bruslí. Věděli jsme, co od nich čekat, nachystali jsme se. Jsme rádi, že jsme ty tři body tady urvali,“ říká spokojeně.

Čím podle Jergla Mountfield Kohouty přehrál? „Myslím, že jsme plnili to, co po nás trenér chtěl. Dávali jsme to o mantinely ven, dostávali jsme se do protiútoků. Dali jsme dva góly a jsme za ně rádi. Sice jich mohlo padnout víc, šancí bylo dost, ale dva góly jsou super a hlavně výhra parádní,“ doplňuje.

Sám měl velký podíl na tom rozhodujícím, který padl už v 11. minutě. „Viděl jsem, že Bambino (Daniel Rákos, pozn. red.) může jet sám na bránu, tak jsem to jen hodil přes Švrkovu (Jan Švrček, pozn. red.) hokejku. Pak už jsem jenom držel pěsti, ať to tam padne,“ vrací se k jednomu z klíčových okamžiků.

S Rákosem hrál ve třetím útoku ještě po boku Rudolfa Červeného. Premiérově. „Je to první zápas, co jsme hráli v tomto složení. Věřím, že nám to půjde, dokážeme se na ledě najít, což je základ. Věřím, že to bude lepší a lepší,“ přeje si.

Start do nového angažmá měl Jergl suprový, jako kdyby jen převlékl olomoucký dres za ten královéhradecký. Po úvodních třech kláních měl na kontě čtyři body (3+1). Pak se ale trochu zasekl, dokonce se dvakrát nevlezl vůbec do sestavy.

„Byl jsem rád i za fanoušky, kteří na mě reagovali v pozitivním duchu a neházeli na mě špínu.“

„Ať přijdete do jakéhokoliv klubu, tak je to těžké, musíte si tu svou pozici vybudovat. Makám trénink od tréninku, snažím se zlepšovat. Věřím, že budu dostávat víc a víc prostoru a týmu to budu splácet,“ neztrácí víru ve své schopnosti.

„Málokterý hráč to dokáže držet, možná Gulaš z Plzně, ale ten je asi trochu někde jinde. Teď asistence, tak doufám, že hlavně navážeme v neděli proti Zlínu další výhrou,“ pravil na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz