Jergl končí v Olomouci. Zamíří do Hradce Králové?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Jeden z objevů letošního ročníku Tipsport extraligy změní angažmá. Aleši Jerglovi skončí smlouva s Olomoucí a na nové se s klubem nedohodl.

HokejkaTV

„Je to tak. S Alešem jsme řešili jeho pokračování v Olomouci, ale nedomluvili jsme se na nové smlouvě," potvrdil pro iDnes.cz generální manažer Erik Fürst.

Jak napsal deník Sport, šikovný útočník podle všeho zamíří do Hradce Králové. Zda se spekulace potvrdí, se ale hokejová veřejnost dozví až 1. května. Právě tehdy se oficiálně otevírá přestupové období. 

Ještě loni neměl Jergl stálé místo v sestavě a pendloval mezi extraligou a první ligou. Letos se zařadil mezi týmové opory a významnou měrou se podílel na senzační sezoně Mory, která ve čtvrtfinále dlouho trápila favorizovanou Plzeň.

Čtyřiadvacetiletý útočník celkově odehrál 51 zápasů s bilancí 17+14.  V základní části byl třetím nejproduktivnějším kohoutem. Ve statistice +/- měl šest plusových bodů.

„Je to jen jedna sezona. Pokud chci jít někam dál a stoupat výš ve své pozici, tak tyhle výkony musejí být každý rok stejné a měl bych přidávat víc a víc kanadských bodů," řekl Jergl v rozhovoru pro Olomoucký deník. „Udělám maximum pro to, abych byl v příští sezoně ještě lepší.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz