Jeglič chce zůstat v extralize. Ve Zlíně se ještě nedohodl, má i jiné nabídky

Foto: hokej.zlin.cz

Zlínu se jako prvnímu týmu v letošní sezoně povedlo uhlídat Milana Gulaše. Ovšem ani to nezabránilo prohře 1:2. Utkání rozhodl moment ze 36. minuty, kdy Marek Čiliak v přesilovce Zlína jel zastavit puk za bránu, kde ale zaváhal a kotouč do opuštěné klece dopravil Matyáš Kantner.

HokejkaSHOPvanoce

„Chtěl jsem to rychle rozehrát na druhou stranu, ale jak je v mantinelu ta reklama, tak se mi tam zasekla hokejka. Škoda, moje chyba. O to víc mě to mrzí, že to rozhodlo zápas,” sypal si popel na hlavu Marek Čiliak, který jinak podal výborný výkon a pochytal šestadvacet střel soupeře. „Cítil jsem se dobře. Chytalo se mi dobře a o to víc mě to mrzí. Mohli jsme mít bod,” kroutil hlavou zlínský brankář.

Jako prvnímu se mu povedlo bodově vymazat i Milana Gulaše, který poprvé v sezoně nebodoval. „My máme šňůru vítězství. Vyhráli jsme za tři body a z toho jsme šťastní,” nedělal si hlavu z konce své série Gulaš. „Já se cítím komfortně. Každá sezona je jiná. Dá se říct, že pořád chci hrát to samé. Letos to tam padá, ale nepřikládám tomu žádnou hodnotu. Vím, že se to nějak musí zastavit. Přišlo to a konečně se o tom nebude mluvit,” smál se nejproduktivnější hokejista extraligy.

Čiliaka za výkon chválil i Slovinec Žiga Jeglič, který měl asistenci u jediného zlínského gólu. „Začátek zápasu nebyl nejlepší. Čilo nás tam zachránil. Pak jsme dali gól a byla škoda, že jsme udělali chyby, po kterých Plzeň otočila,“ mrzelo Jegliče. „Oni jsou dobří v defenzivě. Ani v přesilovkách to od nás nebylo dobré. Musíme se více dostávat do střel a vypracovat si víc šancí. Na konci tam byl velký tlak, ale nevyšlo to,” smutnil útočník ševců.

Pro Jegliče to mohl být poslední zápas v barvách Zlína. Jeho zkušební kontrakt je u konce a nyní záleží, jestli se s klubem dohodne na nové smlouvě, podobně jako Francouz Claireaux. „Určitě bych tady chtěl zůstat. Ještě jsme se nedohodli. Teď jedu s repre do Lotyšska, kde mám reprezentační zápasy za Slovinsko a doufám, že se mezitím dohodneme,” přeje si jednatřicetiletý útočník, jenž přiznal, že má nabídky i od jiných extraligových klubů.

„Já si myslím, že v následujících dnech se to vyřeší,” říká ke své budoucnosti Jeglič, kterého čekají nyní zápasy za národní tým. „Jedu tam teď hned. Už v pondělí večer máme nějaký meeting. Potom v úterý tréninky a ve středu už jdeme do zápasu. Komunikovat o smlouvě tak budeme na dálku. Máme agenty a telefony, takže to není problém,” hlásí Slovinec, jenž říká o svém týmu: „Tabulka neukazuje, jaká je reálná síla Zlína. Máme dobrý tým a měli bychom být výš,” myslí si.

Svůj celkový pocit z angažmá v Baťově městě si pochvaluje. „Super. Dlouho jsem nehrál, celkem šest měsíců. Cítil jsem se dobře v těch pěti zápasech. Myslím, že jsme hráli dobře a mohli získat víc bodů. Škoda, že se to nepovedlo. Máme ale dobrý tým,” hlásí. Pro českou ligu má jen slova chvály. „Myslím si, že je to super liga. To jsem ale už věděl, protože jsme s extraligovými týmy hráli přípravné zápasy, už když jsem byl ve Slovanu. Liga je to dobrá a doufám, že zde zůstanu,” přeje si.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz