Jednoho dne se vrátím, budu bojovat! říká Jágr

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

26. listopadu 2018, 16:31

Marek Hedbávný

Jaromír Jágr na pondělní tiskové konferenci hrdě oznámil příchod Tomáše Plekance, pro kterého je prioritou dovést Kladno do baráže, a pak se vyjádřil ke svému zdravotnímu stavu.

Jágr Chance liga

„Na tuhle otázku je asi nejpřesnější odpověď: Jednoho dne se vrátím," usmívá se Jágr. „Ale nechci nic slibovat: může to být zítra, může to být za týden... Doufám, že to bude co nejrychleji. Věřím, že už je to jen otázka dnů. Pokud se nic zásadního nestane," řekl Jágr.

V sobotu – u Plekancovy premiéry v Chance lize – na ledě nejspíš nebude. „Je to zranění, které se takhle rychle asi nespraví," líčí. „Návrat jsem plánoval už před třemi týdny – a nevyšlo to. Věřil jsem, že nastoupím o víkendu v Havířově – a zase to nevyšlo."

Chuť po hokeji však neztrácí. „Věřím, že jsem bojovník. Vždy jsem byl bojovník. Po jednom neúspěchu, po dvou, po třech, kdy to nejde tak, jak si to představuješ, to vzdávat nebudu. Budu bojovat až do konce!" hlásí odhodlaně 46letý forvard.

„Mám pocit, že jsou moje svaly zkrácené. V mém věku pak při každém rychlejším pohybu hrozí, že si něco natáhnu. Příprava na tréninky by proto měla být důkladnější než doteď," vypráví Jágr.

„Člověk se pořád učí. I já se učím. Musím změnit přístup jak k tréninku, tak i k zápasu: co se týče regenerace, protahování... Nikdy jsem na tyhle věci nebyl zvyklý. Ale nezbývá mi nic jiného než se tomu přizpůsobit – jinak nevěřím, že to půjde."

Plekanec má jasno: Rytíři i Kometa!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz