Jedeme za sluncem a holky mávaj! Moravská letka v Koreji rozdává radost

Foto: Jan Šimek

(KANGNUNG, od našich zpravodajů) Na olympiádu to vzali přes Thajsko. Teď parta čtyř sympatických chlapíků bydlí v Soulu a každý den dojíždí do dějiště olympijských her. Fanoušky původem z malé obce Křepice u Hustopečí jsme zastihli v Českém domě, kam se na chvíli zastavili.

Nový fanshop

„Je to tady super! Paráda,“ rozhlíží se malá skupinka fanoušků po Českém domě, který je vyzdoben portréty úspěšných českých sportovců, fotografiemi nádherné krajiny a unikátních pamětihodností. 

„Dorazili jsme v neděli. Přiletěli jsme z Thajska a dále bychom to nekomentovali,“ usmívají se borci z Moravy. Svým veselím a dobrou náladou oživili jinak klidné poledne v Českém domě. „Chystáme se na hokej proti Kanadě,“ hlásí. Předtím se stihli podívat na biatlon.

Martin, Jarek, Krtek a Roman pochází z Křepic. „Všichni jsme Komeťáci, akorát Martin fandí Litvínovu,“ povídá Jarek. Klubová příslušnost se sice na olympiádě maže. „Ale stejně pořád držkuje,“ dodává Jarek.

Mezi jejich oblíbence v současném reprezentačním výběru patří Martin Erat. „Jasně, vždyť je to Komeťák,“ shoduje se trio Jarek, Krtek a Roman. Jen litvínovský fanoušek Martin má jiný názor: „Za mě brankář Francouz.“

Před 20 lety zapsali čeští hokejisté legendární triumf v Naganu. Má šanci je současný národní tým napodobit? „Nevím no. Máme celkem strach. Uvidíme po zápase s Koreou,“ dodává usměvavá parta.

Co si ráda zapěje? „Jedeme za sluncem a holky mávaj. Jedeme za sluncem o kousek blíž,“ halekají zvesela.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz