Je zraněný? Nebo ne? Bývalého beka Liberce potkalo v KHL smutné loučení

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

17. října 10:06

Václav Jáchim

Loni patřil ke stabilním členům kádru Liberce, před další sezonou se ale Roman Graborenko rozhodl pro změnu. A teď možná lituje. Obrovitý běloruský bek zamířil do ruského Nižněkamsku, ani ne po dvou měsících od startu KHL ovšem jeho mise končí. Navíc okolnosti rozchodu jsou docela trpké.

Den s týmem Mountfield HK

Vedení klubu totiž zařadilo Graborenka na listinu volných hráčů. V určeném časovém limitu si ho může vybrat jiný klub KHL, pokud se tak nestane, půjde běloruský zadák na farmu, případně s ním Něftěchimik ukončí spolupráci dle reglementu soutěže.

Jak informovala některá ruská média, okolnosti rozchodu nebyly zcela jasné. Agentura, která hráče zastupuje, poukázala na skutečnost, že Graborenko má potíže s kolenem a měl by být na marodce. Na stránkách khl.ru byl dokonce uveden na listině zraněných, zástupci soutěže ale záhy uvedli, že se jedná o technickou chybu.

Představitelé Nižněkamsku vidí situaci jednoznačně. „15. října byl Roman Graborenko zařazen na listinu . Hráč v současné době není zraněný, jeho herní výsledky ani fyzická kondice neodpovídají potřebám našeho klubu," uvedli zástupci účastníka Kontinentální ligy na svém webu. Graborenko v letošní KHL sehrál 9 soutěžních utkání s bilancí gólu a nahrávky, připsal si 24 trestných minut, v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách má uveden údaj -6.

Účastník čtyř mistrovství světa předtím zanechal solidní dojem mezi mantinely TELH. V dresu Liberce loni sehrál 49 utkání s bilancí 10 nahrávek a 85 trestných minut, obrovitý zadák předtím nastupoval za Litvínov, kam přišel během ročníku 2017-18 z čínského Kunlunu. V týmu Vervy stihl 24 extraligových střetnutí, gól a čtyři asistence.

Pobyt v Česku si pochvaloval. „Byla to pro mě zajímavá zkušenost, chtěl jsem vyzkoušet zase jiný hokej a jinou soutěž. V Liberci se mi moc líbilo, tým je silný a hodně kvalitní," uvedl v zimě s tím, že ho láká boj o mistrovský titul. Toho se ovšem nedočkal, proti byla pandemie koronaviru.

Roman Graborenko si v minulosti zkusil také NHL, byť symbolicky – v sezoně 2014-15 nastoupil k jednomu klání slavné ligy za New Jersey, jinak působil na farmě v AHL. Sedmadvacetiletý rodák z běloruského Mogileva pobýval za Atlantikem celkem sedm sezon, odešel tam už v 17 letech.

Během letní přestávky 2016 se vrátil do vlasti a pomáhal Dinamu Minsk, kde poprvé poznal ruskou KHL. Kromě zmíněného Kunlunu oblékal rovněž dres Nižněkamsku, v úvodu sezony 2017-18 za tým absolvoval 17 zápasů, přičemž zaznamenal dva body. Jeho návrat do klubu ale skončil mrzutě, po necelých dvou měsících KHL se ukázalo, že představitelé Něftěchimiku už dál s Graborenkem nepočítají...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz