Je to pro nás velké vítězství, jásá kapitán Diaz. Švýcaři chtějí ještě víc

Foto: iihf.com

18. května 2018, 12:20

Adam Bagar

(HERNING, od našeho zpravodaje) Finové vyhráli základní skupinu B, když jasně přehráli oba zámořské giganty, přesto z MS v Dánsku odjíždějí zklamaní! Výběr mladých hvězd v čele se Sebastianem Ahem či Teuvem Teräväinenem překvapivě skončil už ve čtvrtfinále, stopku mu vystavili nepříjemní Švýcaři. "Je to velký triumf pro Švýcarsko," září po vítězství 3:2 kapitán Raphael Diaz.

Nový fanshop

Finové sice v základní skupině padli s Dány i Němci, ale na druhou stranu dokázali přejet 5:1 a 6:2 Kanaďany s Američany. Z jejich ofenzivy šel strach. "Věděli jsme, že mají skutečně šikovné útoky. Mají zručné a rychlé hráče, top hvězdy z NHL. Museli jsme si na ně dávat pozor, protože se dokáží výrazně prosadit. Snažili jsme se je pokrýt," líčí švýcarský kápo.

Foto: iihf.com

V úvodní třetině se to Švýcarům ještě tolik nedařilo. Favorit měl navrch, první část ovládl 13:6 na střely a do zaslouženého vedení jej dostal Markus Nutivaara. "Finové si tam vypracovali řadu velkých šancí. Leonardo Genoni ale byl v brance fantastický, v klíčových momentech předvedl několik parádních zákroků," chválí Diaz brankářskou jedničku Švýcarů.

"Chceme zůstat na vítězné vlně. Když hrajeme jako tým, dokážeme zdolat jakéhokoli soupeře."

Ve druhém dějství se obraz hry změnil, Švýcaři byli aktivnější, finskou branku zasypali čtrnácti střelami a otočili výsledek. "Od druhé třetiny jsme začali hrát svůj hokej, vstřelili jsme několik rychlých gólů. A to nás správně nastavilo," pokyvuje obránce Roman Josi. Během 235 sekund udeřili postupně útočníci Enzo Corvi, Joel Vermin a Gregory Hofmann.

Foto: iihf.com

Finové sehráli čtvrtfinále bez jediného vyloučení, ale ani to jim nepomohlo. V závěrečné části stačil pouze v přesilové hře snížit hvězdný Mikko Rantanen. Tým helvétského kříže už si konec pohlídal a stejně slavil vítězství 3:2. "Tento triumf si užijeme," jásá Josi. "Je to skutečně velmi vzrušující moment pro švýcarský hokej," doplňuje útočník Timo Meier.

Švýcaři se z Herningu vracejí do Kodaně, kde v sobotním semifinále vyzvou Kanadu. "Bude to pro nás další velká výzva. S tímto úspěchem se však nespokojíme. Chceme zůstat na vítězné vlně. Když hrajeme jako jeden tým, dokážeme zdolat jakéhokoli soupeře," pokyvuje Meier po postupu do bojů o medaile. Zopakují Švýcaři stockholmské finále z roku 2013?

Meier: Předvedli jsme v pravý čas ten nejlepší výkon

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz