Je to obrovské zadostiučinění, líčí Zábranský. Co rozhodlo sérii?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Opět potvrdili své kvality. Jakkoliv měl někdo pochyby o formě Komety v letošní sezoně, modrobílí na startu play off smetli všechny spekulace ze stolu a stejně smetli i svého čtvrtfinálového soka z Hradce Králové ve čtyřech zápasech.

HokejkaTV

Brno opět ukázalo, že umí načasovat formu a po postupu se může těšit nejen na dlouhou pauzu, ale také dále snít o zlatém hattricku. „To je ten důvod, proč hokej děláme. Je to obrovský pocit zadostiučinění,“ popisuje hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

Třetí rok po sobě jste zvládli čtvrtfinále poměrem 4:0. Vítězit v play off se nikdy neomrzí, souhlasíte?
Ne, nikdy. To je ten důvod, proč hokej děláme. Je to obrovský pocit zadostiučinění. Za to, co kluci dokázali, jak dodržovali taktiku. Celý realizační tým pracoval fantasticky. Pocity se nedají popsat. Respekt patří Hradci Králové za jejich výkony.

V novinách se toho hodně namluvilo. Hradečtí se navíc nechali slyšet, že Kometě určitou dojdou síly. Co vy na to?
To bych bral spíše jako pokus o nějaký mediální tlak. Nás nezajímá, co říká soupeř. Já klukům hrozně věřím, stejně jako lidem v realizačním týmu, kteří jsou perfektně nachystaní. Po taktické a kondiční stránce jsme sérii zvládli skvěle. Jinak bychom sérii nevyhráli 4:0 na zápasy, jinak by nebyl poměr skóre takový, jaký je. Jedna věc je lítat nahoru dolů, jiná věc je být ve správných střeleckých pozicích. Tam si myslím, že jsme byli lepší.

Je na týmu vidět, že s přibývajícím časem, kdy přijde play off, zraje jako víno?
(úsměv) To se zeptejte Leoše Čermáka, jestli zraje jako víno. Podívejte se, jak bruslí, stejně jak jsou připraveni Martin Erat nebo Peter Mueller. Je až neuvěřitelné, jak jsou tito kluci hrozně ctižádostiví a jak moc chtějí vyhrát.

Zdroj videa: Facebook HC Kometa Brno

Bylo něco, na co jste museli v průběhu série s Hradcem reagovat nebo to měnit?
Nemyslím si. Každé play off je jiné, každá série i soupeř je jiný. Hradec si zaslouží respekt za to, jak hrál, ale nikdy neznamená, že když někoho přestřílíte, budete mít výsledek. Je také důležité, odkud se střílí a jak se na to mančaft připraví.

Zatímco v Hradci jste vyhráli jednoznačně, doma jste rozhodli vždy v závěrečných minutách. Svědčí to o zkušenostech a vyzrálosti týmu?
Není to jenom o zkušenosti týmu, co jsme zažili v předchozích play off, ale i o obrovské vnitřní síle, co kluci mají. Vezměte si, jak Peter Mueller zvládl penaltu ve třetím utkáním. Naprosto mazácky. Tyto vyrovnané série rozhodují rozdíloví hráči a my jsme z mého pohledu tyto rozdílové hráče měli. Využívali jsme přesilovky, zvládali jsme defenzivu. Jsou to věci, na kterých pracujeme celou sezonu. Strašně rádi bychom dál předváděli to, na čem jsme dlouhodobě pracovali.

Jak těžké bylo nahradit Martina Erata, který dostal stopku před čtvrtým zápasem?
Martin udělal v pátečním utkání faul. Říkal jsem mu to, byla to hloupost. Je to za námi. Disciplinárka rozhodla tak, jak rozhodla. Nechtěl bych to ani kritizovat, ani komentovat. Bereme to jako fakt. Zareagovali jsme na to, měli jsme dvě hodiny na to se rozmyslet, jak poskládat sestavu. Zvládli jsme to.

Zdroj videa: Facebook HC Kometa Brno

Opět máte mezi čtvrtfinále a semifinále dlouhou pauzu.
Je to samozřejmě výhoda. V každém zápase navíc hrozí zranění, naši kluci hrají obětavě a padají do střel. Každá střela bolí a může způsobit zranění. Jsem šťastný za to, jak jsme čtvrtfinále zvládli a že nikdo není zraněný.

Jak budu vypadat vaše nejbližší dny?
Dva dny budou na regeneraci, na odpočinek. Budeme čekat na soupeře pro semifinále.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz