Je fajn být doma, hlásí Stavjaňa. Ve Zlíně se těší na blázna do hokeje

Foto: Facebook HK Nitra

Už v pondělí začnou ve Zlíně s přípravou na novou extraligovou sezonu. Nově pod taktovkou zkušeného trenéra Antonína Stavjani, který se na střídačku Beranů vrací po šestnácti letech. „Je fajn být zase doma. Byl jsem tady dlouho jako hráč, navíc zde začala má trenérská kariéra,” líčí v rozhovoru pro klubový web.

HokejkaTV

K návratu jej ve Zlíně už několikrát lákali, ale na nabídku kývl až letos. „Dřív to byly nabídky na manažerské pozice, trénování mě bude bavit více. Teď pro to nastal čas. Umocnil to navíc fakt, že v Nitře je po komunálních volbách nejistá budoucnost klubu,” říká Antonín Stavjaňa.

Ten svou úspěšnou štaci na Slovensku zakončil ziskem stříbra. S Nitrou proměnil každý ročník v medaili, celkem tam bral šest cenných kovů. „Letos ale bylo finále nad plán,” má jasno nový zlínský trenér, který si příliš volna mezi sezonami neužil. Berani se sejdou už v pondělí.

„Musel jsem souhlasit, že Zlín hrál v poslední sezoně výborně a mnoha změn není třeba.”

„Chvíli jsem si aspoň odpočinul s manželkou v Karlových Varech přes Velikonoce,” prozrazuje Stavjaňa. Dlouhá sezona v Nitře mu zkomplikovala situaci i při složení nového kádru. Toho se ujali hlavně kluboví jednatelé Martin Hosták a Jiří Šolc. „Je to tak, bylo to na nich,” říká.

„Ale musel jsem souhlasit, že Zlín hrál v poslední sezoně výborně a mnoha změn není třeba,” dodává šestapadesátiletý lodivod, který už se těší na novou sezonu. „Věřím, že budeme hrát o to, abychom aspoň o krůček vylepšili poslední ročník. Snad v tom pomůže i pár posil.”

Dřív Hamrlíka trénoval, teď bude jeho parťákem

Roli asistenta bude ve Zlíně dál plnit Martin Hamrlík, kterého dřív Stavjaňa trénoval. „A teď to potáhneme spolu. Je to super člověk, blázen do hokeje. Někdy si říkám, že to musí mít doma těžké. Už se těším, až si sedneme a probereme, co a jak,” hlásí před začátkem přípravy.

Ta potrvá devět týdnů. „Čtyři týdny budou objemové, potom bychom chtěli vyrazit na nějaké soustředění a nakonec zapracovat na dynamice,” přibližuje Stavjaňa, jenž má k dispozici už tři posily. Obranu vyztužil Lukáš Buchta, v útoku zaujal Jan Dufek a vrátil se Bedřich Köhler.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz