Jarůška na Spartě motivoval Krupp: Chtěl jsem ukázat, že hokej umím!

Foto: hcverva.cz

Po deseti extraligových zápasech má na kontě osm bodů, už jen pět chybí Richardu Jarůškovi k vyrovnání maxima z loňské sezony. Vousatý pitbul tehdy patřil Spartě, ale moc si za ni nezahrál. Měl zdravotní potíže, kouč Uwe Krupp sázel spíš na jiné útočníky.

HokejkaTV

Takže když v úterní dohrávce TELH mířila Verva na sparťanský led, někdejší reprezentant měl o motivaci postaráno. „Chtěl jsem se ukázat. Nebudu říkat, že ne," tvrdí Jarůšek. Komu nejvíc? To je zřejmé! „Snažil jsem se panu trenérovi dokázat, že hokej umím," dodává vyrovnaně.

Kdepak, žádné emoce či snad vztek, že to ve Spartě úplně nevyšlo. Hokej přináší různé situace, Jarůšek to dobře ví. Na počátku letošního ročníku přijal výzvu od Krušnohorců, v Litvínově nastoupil na zkoušku a věděl, že nemá nic jistého.

Bývalý hokejista Mladé Boleslav či Mountfieldu ovšem zabral, zajistil si smlouvu a v nejvyšší soutěži zase válí jako dřív. V deseti duelech nasázel čtyři branky a přidal stejný počet nahrávek, což znamená vedení v klubovém žebříčku produktivity.

Hokejisté Litvínova nevstoupili do sezony dobře, dost dlouho se trápili a patřili k nejhorším. Poslední výsledky daly naději na lepší zítřky, Verva doma přemohla Mountfield a Zlín, z Karlových Varů a z Prahy přivezla po bodu. Svěřenci trenérů Šlégra, Kotrly a Skuhrovce samozřejmě vyhráno nemají, nicméně příslib tu je. Některé pasáže utkání na Spartě se v podání Severočechů líbily.

Sestřih utkání Sparta – Litvínov

Ostřílení mazáci šlapali nadoraz. Dřeli, bruslili. Dvoubrankové vedení bylo odměnou za nasazení, týmovou práci a také za taktiku. Hosté přesně vycítili, že Pražané mívají stále velké nedostatky při rozehrávce beků v obranném pásmu. Ovšem prostřední dějství zase vypadalo jinak, což Vervu může jenom mrzet.

Richard Jarůšek patřil v litvínovském táboře k nejlepším –  ostatně zapsal gól a asistenci. Přiznává, že mu pomohla znalost prostředí i soupeře: „Často jsem věděl, kam puk půjde, nebo často jsem to alespoň tušil. Snažil jsem se toho co nejvíc využívat. Sparta totiž hraje pořád stejně, dost nahazuje puky. V tom jsem měl trochu výhodu."

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

V utkání na Spartě sice hosté už po 34 vteřinách inkasovali, skóre otevřel Adam Polášek, ale zbytek první třetiny patřil žlutočerným. „Vedli jsme o dva góly a pak si mysleli, že vyhrajeme. Ale zase úplně naivně. Tohle už se nám párkrát stalo, je to špatné. Přitom jsme věděli, že do toho Sparta šlápne, protože první třetina byla z její strany nepovedená. Připravovali jsme se, měli jsme si to pohlídat. Jenže Sparta zápas otočila," připomíná.

Sám se po odmlce zase předvedl sparťanským fanouškům, tentokrát už Jarůšek stál na opačné straně barikády. „Hrálo se mi dobře. Něco jsem na Spartě zažil, vrátil jsem se moc rád. Mrzí mě, že bereme jen bod, jinak by byl návrat ještě lepší," říká. Vervě to venku neladí, stále tam čeká na vítězství. „Teď jsme byli blízko, vždyť jsme vedli o dva góly. Před zápasem bychom bod brali, ale po jeho průběhu to je pro nás málo," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz