Jánošík o bláznivém týdnu zvratů či slovenské kolonii v Mladé Boleslavi

Foto: Markéta Křížová

13. května 19:45

Adam Bagar

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Pořádně divoký týden má za sebou slovenský zadák Adam Jánošík. Nejdřív byl vyřazen z nominace na MS kvůli pozitivnímu testu na koronavirus, ale těsně před odletem do dějiště MS se k týmu znovu připojil a pomohl mu k výhře 4:2 nad Francií.

Fanshop národního týmu

„Už jsem myslel, že je konec sezony. Přijel jsem domů za manželkou a dětmi a řekl jsem jim, že mám po sezoně a jdeme si užít trošku volna. Dvě hodiny nato přišel telefon a celé se to změnilo,“ líčí 29letý obránce, jenž nakonec nahradil zraněného Martina Gernáta.

„Nebylo to pro mě jednoduché. Poslední týden přípravy jsem nemohl nastoupit do zápasů a byl zavřený na hotelu. Nic příjemného, ale nakonec jsem byl testován negativně a připojil se k týmu. Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoct,“ hlásí po vydřeném vítězství 4:2.

„První zápas na šampionátu je vždycky strašně těžký a důležitý. Jsem rád, že jsme našli cestu k vítězství, to je hlavní,“ má jasno Adam Jánošík. Jeho tým vedl na startu druhého dějství už 2:0, ale pak Francie trestala chyby v defenzivě a manko bleskově smazala.

„Dali jeden gól, což každému pomůže. Trošku se zvedli a my udělali několik chyb. To se nám nemůže stávat. Ale ve třetí třetině jsme se z toho poučili a nedali jim už žádné brejky. To byl klíč k výsledku,“ pokyvuje po výhře, k níž pomohl dvěma góly Pavol Regenda.

„Už jsem myslel, že je konec sezony. Přijel jsem domů za manželkou a dětmi a řekl jsem jim, že mám po sezoně a jdeme si užít trošku volna. Dvě hodiny nato přišel telefon a celé se to změnilo.“

Hodně slyšet byli slovenští fanoušci, kteří se starali o skvělou atmosféru a kulisu „Jsem strašně hrdý na náš národ. Takhle lidé prožívali i přípravné zápasy. Doma bylo neustále vyprodáno. Jsem strašně rád, že jsme jim to vrátili a vyhráli,“ těší Adama Jánošíka.

A co říká na led v helsinské Ice Hall? Češi si na ten v Tampere celkem stěžovali. „Četl jsem o tom, tady to bylo první den úplně stejné. Hrozný led. Ale teď už se mi zdál lepší. Led je den ode dne lepší. Věřím, že to bude pokračovat,“ přeje si opora Mladé Boleslavi.

Počáteční zklamání ze semifinálové porážky 0:4 s mistrovskými Oceláři už je ale celkem fuč. „Když to vezmu zpětně, tak to mrzí, ale Třinec si postup zasloužil. Jinak určitě povedená sezona,“ ví Jánošík.  Vždyť Bruslaři skončili po základní části až dvanáctí.

„Po tom, jak jsme se celkem trápili, tak jsme se dokázali v play off nastartovat, vytáhnout ze sebe úplné maximum. To bylo skvělé. Jako tým jsme ukázali velký charakter, což je jedna z nejdůležitějších věcí. Doufám, že to takhle bude pokračovat,“ přeje si Jánošík.

Už u toho ale nebude Miloš Kelemen, jenž se upsal Arizoně. „Vidíte, že nic není nemožné. Miloš hrál celou sezonu dobře, akorát mu to tam nepadalo. Když na sobě pracujete a dostanete se do laufu... Play off odehrál výborně a myslím, že si kontrakt v NHL zaslouží.“

Zato mezi novými posilami Bruslařů jsou Pavol Regenda a Róbert Lantoši. V Mladé Boleslavi se tak tvoří slušná slovenská kolonie. „Jsem za to rád. Jde o výborné kluky, skvěle k nám zapadnou. Jsou to i výborní hokejisté, tak doufám, že budeme ještě lepší.“

„V Česku se mi líbí, rodině se tam líbí. Takže už jen chybí něco vyhrát.“

Jánošíka čeká na českých kluzištích mezi muži už osmá sezona. „Už tam hraju strašně dlouho, od mládeže. Jsem za to rád. V Česku se mi líbí. Rodině se tam líbí, takže už jen chybí něco vyhrát,“ připomíná Jánošík, že ve sbírce mu zatím chybí extraligový titul.

Nyní se ale soustředí na šampionát ve Finsku, Slováky hned v sobotu čeká druhé utkání, večer změří síly s Německem. „Po týdnu, co jsem byl zavřený na hotelu, bych uvítal větší pauzu, ale je to MS. Trošku oddychneme a jdeme do toho,“ zakončuje odhodlaně.


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz