Janeček vyměnil Spartu za Opavu: Nebojím se, že bych se měl zakopat

Foto: hcsparta.cz

22. května 2018, 8:25

Jan Šimek

Po konci v Havířově zamířil krátce před Vánocemi do Sparty, kde coby asistent vypomáhal trenérskému tandemu František Výborný – Jaroslav Nedvěd. Teď Martin Janeček mění extraligu za třetí nejvyšší soutěž a pražský velkoklub za skromnou organizaci v Opavě. „Chtěl jsem zůstat v dospělém hokeji, protože cítím, že na to mám. Snažil jsem se najít angažmá, které by se mi líbilo,“ vysvětluje bývalý dlouholetý útočník Prostějova.

HokejkaSHOPvanoce

Spartě sezona nevyšla, a tak začal průvan v kabině. Skončili Jaroslav Hlinka, Ján Laco, Juraj Mikuš, Alexander Reichenberg a další. Už dopředu avizoval svůj konec zkušený kouč František Výborný, kufry balil i Martin Janeček.

Zůstal pouze Jaroslav Nedvěd, ke kterému si pražský klub vyhlédl Němce Uweho Kruppa. „Sparta se vydala jiným směrem. Angažování Kruppa vnímám pro klub jako nejlepší možnou variantu,“ přiznává pro klubový web Martin Janeček, který se dohodl na spolupráci s opavským Slezanem.

„S klubem chceme jít cestou koncepce, proto jsme se domluvili na více než jednu sezonu. Je potřeba pozměnit klima v A-týmu a omladit kádr. Chceme nastavit určité hodnoty, které by mělo mužstvo ctít. Není to ovšem záležitost jednoho roku. Je neuskutečnitelné, abychom to realizovali v jedné sezoně. Udělali bychom víc chyb než užitku,“ pokračuje.

Trénoval Pastrňáka, teď bude pomáhat Slezanu

Proč nakonec skončil ve Slezsku? „Musel jsem se rozmýšlet, co dál. Váhal jsem, jestli zůstat v Čechách, nebo jít na Moravu. Měl jsem řadu nabídek od mládeže po A-týmy, ale nebylo to nic úplně zajímavého. Chtěl jsem zůstat v dospělém hokeji, protože cítím, že na to mám. Snažil jsem se najít angažmá, které by se mi líbilo,“ vysvětluje.

„Přes Kubu Petra (hlavní trenér a generální manažer Vítkovic – pozn. red.) jsem se dozvěděl, že v Opavě hledají mladého a energického trenéra, a tak jsem tady,“ dodává čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Foto: Dalibor Durčák, hc-havirov.cz

Borec, který v havířovské mládeži dlouho trénoval nynější hvězdu Bostonu Davida Pastrňáka, nyní povede opavské hokejisty. „Pro mě je to výzva. I když od řady kamarádů a známých jsem vnímal pochyby, zda je to pro mě správná cesta, zda to není krok zpět. Takhle to ale vůbec neberu,“ tvrdí.

„Bude pro mě zajímavé zvládnout a trefit míru tréninkového procesu, protože hráči tady chodí do práce. Pokud se nám sezona povede, budu spokojený. Určitě mě to posune v kariéře dopředu. Nebojím se, že bych se měl v Opavě zakopat. Mám ambice,“ uzavírá Martin Janeček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz