Janeček po skalpu Poruby: Že jsme adept na sestup? Pro nás je to obrovská motivace

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Hokejisté Šumperka v úvodním kole Chance ligy navázali na zdařilou přípravu, když si z ledu ambiciózní Poruby odvezli dva body za vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

Týden hokeje 2021

„Nepřijeli jsme v roli favorita, ale snažili jsme se být na Porubu připraveni,“ líčí kouč Martin Janeček. První třetinu sehráli jeho svěřenci skvěle a RT TORAX prakticky k ničemu nepustili, ale od té druhé už měli mírně navrch domácí hráči.

„Poruba začala chodit přes střední pásmo jednoduše, nastřelovala puky, chodila napadat a my byli od té doby horším mužstvem. Myslím si, že jen díky gólmanovi, štěstí a bojovnosti jsme po šedesáti minutách ukopali bod,“ přiznává.

Draci v 58. minutě za stavu 2:1 pro domácí špatně střídali a vyfasovali menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. V tu chvíli by si na obrat nevsadili asi ani jejich nejvěrnější příznivci, jenže i podruhé v utkání našli odpověď a vyrovnali.

Krátce po návratu z lavice hanby se trefil Rok Macuh. „My jsme hlavně v závěru neměli ani žádný tlak. A když jsme se pak chystali k power play, tak přišla čára přes rozpočet v podobě vyloučení. Ale z brejku jsme srovnali,“ těší Janečka.

Šumperk byl v prodloužení aktivnější, ale drama rozsekl až na konci osmé série dovednostní disciplíny zásluhou Dávida Kohúta. Brankář Vojtěch Mokry zapsal 30 úspěšných zákroků a navíc sedm chycených samostatných nájezdů z osmi.

„Bylo to drama, ale musím přiznat, že vnitřně jsem byl nejklidnější z celého utkání. Zaprvé jsem věřil gólmanovi, zadruhé střelcům. Už jsme si splnili takový první krůček a neměli co ztratit. Dvou bodů si strašně moc ceníme,“ pokyvuje.

47letý trenér v Porubě dřív hrával a v minulé sezoně ji dokonce vedl, ale po sérii nezdarů dostal padáka. „Ale odešel jsem úplně v pohodě, takže s nějakou zhrzenou extra motivací jsem určitě nepřijel. Mám tady pořád dobré vztahy.“

„Z Poruby jsem odešel úplně v pohodě, takže s nějakou zhrzenou extra motivací jsem určitě nepřijel. Mám tady pořád dobré vztahy.“

Do RT TORAX Areny se těšil. „Hlavně na lidi kolem, se kterými jsem loni spolupracoval. Rád jsem je všechny zase viděl. Ale dneska už jsou to mí soupeři, takže se budu chtít pokaždé připravit tak, abychom s Porubou vyhrávali,“ culí se.

Za výhru pochopitelně do kabiny vypsal svačinku. Posílené Draky ale hlavně těší, že dokázali hned v úvodu sezony navázat na povedené výkony z přípravy, během níž vyšli naprázdno v jediném utkání, kdy navíc vedli nad Vítkovicemi 4:1.

„Adept na sestup? Ten titulek visí u nás v kanceláři jako obrovská motivace. Chceme všem dokázat, že se o to statečně popereme.“

„Věděli jsme, že je potřeba všechno hodit za hlavu, protože se začíná od nuly a naostro. Ale moc si vážíme toho, že jsme začali výhrou, a ještě nad favorizovanou Porubou. Ale musíme na to navázat, jinak by to ztratilo význam,“ má jasno.

Už ve středu čeká Šumperk derby s Přerovem a znovu bude chtít ukázat, že je neprávem pasován za aspiranta na sestup. „Ten titulek visí u nás v kanceláři jako obrovská motivace. Chceme všem dokázat, že se o to statečně popereme.“

V podhůří Jeseníků před sezonou přivedli několik odchovanců se vztahem ke klubu, vrátili se Tomáš Drtil, Lukáš Žálčík, Denis Kindl či Daniel Vachutka. Na ně chtějí navázat hráče, u nichž věří, že mohou při větším herním prostoru rozkvést.

„Jsou to třeba hráči jako Rok Macuh nebo Dávid Kohút. Máme to postavené na hladovosti vítězit a prosadit se. Nehledali jsme jména, která mají něco za sebou, ale jména, která možná mohou mít něco před sebou,“ vysvětluje Janeček.

Aktuální soupiska Draků

Brankáři:
Martin Holík, Vojtěch Mokry, Matěj Křupka.

Obránci:
Tomáš Drtil, Jakub Řezáč, Štěpán Dudycha, Ludvík Rutar, Martin Pěnčík, Ondřej Hrachovský, Jakub Březák.

Útočníci:
Tomáš Vildumetz, Denis Kindl, Lukáš Žálčík, Daniel Vachutka, Rok Macuh, Dávid Kohút, Petr Antoníček, Daniel Spratek, Lukáš Kučera, Jakub Horký, Petr Kratochvíl, Adam Scheuter, Aleš Furch, Vojtěch Šilhavý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz