Jan Kolář: o 100. startu za repre a speciálních týmech

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našich zpravodajů) Obránce Jan Kolář odehraje na letošním mistrovství světa svůj stý zápas za národní tým. Různí se ovšem informace o tom, ve kterém utkání to bude.

Nový fanshop

Také o tom mluvil v rozhovoru před duelem s Rakouskem.

Máte za sebou pět zápasů. Jak jste na tom se silami?
Tak síly ubývají, ale zase je čas na regeneraci. Máme zápas, pak volno. Další zápas a zase volno. Na začátku jsme měli těžké soupeře, teď jsou papírově lehčí. S nimi tolik sil neztratíme, můžeme je ušetřit. Takže do vyřazovacích bojů půjdeme s maximem možných sil.

Na začátku pátečního utkání se ale Itálie jako slabý soupeř nechovala.
Jo, tak oni jsou hodně brusliví. Akorát prostě nejsou vyzrálí ve hře jeden na jednoho. Nemají tah do brány, neumí dát gól. Takže šlo jen o to, abychom se s tím poprali, dali rychlé góly a nepustili je do hry. Na začátku se nám to nedařilo, ale pak jsme to zlomili.

Zlomili jste to i díky kurióznímu gólu Radko Gudase.
No, to bylo vtipný. Ale každý gól se počítá a historie se neptá, jak padl. Důležité je, že nás nakopl a odrazili jsme se od něho.

„Počítáme body, abychom zůstali tady v Bratislavě na čtvrtfinále a nemuseli se stěhovat."

Takže s výsledkem byla spokojenost?
Jo, panovala spokojenost. My ale stejně počítáme jen výhry, ne o kolik to skončí. Počítáme body, abychom zůstali tady v Bratislavě na čtvrtfinále a nemuseli se stěhovat.

Před sobotním tréninkem proběhlo týmové focení. Bylo to odreagování od denní rutiny?
Jo, je to lepší, když se můžeme takhle zasmát a že tam nějaký vtípek proběhne.

Máte nízkou – 17% – úspěšnost přesilovek. Co se s tím dá dělat v průběhu turnaje?
Udělat se toho dá dost. Dá se proházet sestava, dá se to i natrénovat, protože čas do čtvrtfinále pořád je. Musíme jít víc do brány, střílet a snažit se prosadit z každé situace.

Mohl by přesilovkám pomoci příjezd Milana Gulaše?
Určitě to tomu může pomoct. Ale my tu máme spoustu dobrých kluků: nejen Milan Gulaš, ale všichni útočníci můžou hrát přesilovku a dát v ní gól. Jde jen o to, aby si kluci vyhověli a nahráli si.

Ani úspěšnost oslabení není dobrá.
Makáme na tom. Před každým zápasem máme porady: říkáme si, jak to hrají soupeři, jak bychom to měli hrát my. Snažíme se o to a docela to jde.

Teď budete hrát s Rakouskem. Co od toho čekat?
Budeme se snažit dát rychlý gól a kontrolovat hru. Musíme k tomu přistoupit lépe než s Italy. Soustředit se od začátku a nepustit je do hry.

Pro vás ten zápas bude speciální, odehrajete stý zápas.
Už jsem o tom dělal rozhovory, já si ale myslím, že to bude teprve 99. start. Že stý bude až se Švýcarskem. Já se o tom bavil s Robertem Zárubou – a prý je ve statistikách chyba. On mně to i ukazoval a potvrdil mi to. Já jsem byl na totiž svém prvním Euro Hockey Tour se svým jmenovcem. Tehdy jsem startoval jen dvakrát, napsané jsem ale měl tři zápasy. Takže myslím, že chyba nastala v tom, že jsme byli dva Honzové Kolářové a jeden jeho start napsali mně.

„Já si myslím, že to bude teprve 99. start. Že stý bude až se Švýcarskem."

Vy sám si také statistiky vedete?
Ne, to ne. Teď je toho plný internet. Když člověk chce, tak se může podívat kdykoliv a kamkoliv.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz