Jan Bulín skončil v Hodoníně. Vydal se vstříc zahraničnímu angažmá

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

Drtiči z Hodonína se budou muset ve zbytku sezony obejít bez útočníka Jana Bulína, stabilní člen hodonínské elitní formace míří do polské nejvyšší soutěže.

partneři českého hokeje

Tak tohle je pro Hodonín nečekaná zpráva. Těsně před uzavřením tuzemského přestupového okna odchází z jihu Moravy produktivní útočník Jan Bulín, který míří vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá.

Jednadvacetiletý odchovanec znojemského hokeje zamířil k Drtičům na startu této sezony. Právě zde totiž našel po svém konci ve Znojmě nové působiště, přičemž slovácký celek si od něj hodně sliboval.

A Bulín rozhodně nezklamal. Jeden z největších talentů, který během posledních let vzešel ze znojemské mládežnické líhněm odehrál za Drtiče 27 utkání, v nichž si připsal 16 kanadských bodů (9+7). Mohlo jich přitom být ještě znatelně více, jenže šikovný forvard laboroval část letošního ročníku s bolavými zády. Ta jej na několik utkání dokonce vyřadila ze zápasového rytmu.

Zajímavostí je, že se Jan Bulín v Hodoníně setkal i se svým dvojčetem Patrikem, který na jih Moravy zamířil po svém konci v Moravských Budějovicích.

Nyní se jejich cesty znovu rozejdou, neboť Jan míří do polské extraligy. Zlákal jej tým MMKS Podhale Nowy Targ. Tomu patří v aktuálním pořadí polské nejvyšší soutěže šestá příčka se ziskem 78 bodů. Cílem mužstva přitom je adekvátně posílit, zvláště s ohledem na blížící se vyřazovací boje. 

„Chtěl bych poděkovat všem lidem kolem hodonínského hokeje, že jsem mohl hrát za Drtiče. Jsem si jistý, že paní Gajošová vede místní hokej správným směrem. Na Hodonín budu vždy vzpomínat jen v tom nejlepším."

A právě český hokejista se ocitl v hledáčku místního vedení. Vybral si jej hlavní trenér MMKS Phillip Barski. Zkušený kouč stál dříve na lavičce italského Bolzana, které působí v mezinárodní EBEL, tedy v soutěži, kterou hrál dříve za znojemské Orly i Jan Bulín.

„Chtěl bych poděkovat všem lidem kolem hodonínského hokeje. Zvláště pak trenérům a paní Gajošové, že mi dali příležitost za Drtiče hrát. Věřím, že i když si to spousta lidí nemyslí, tak je tu hokej vedený správným směrem. Na Hodonín budu vždy vzpomínat jen v tom nejlepším. Další speciální poděkování patří fanouškům, jejich podpora byla skvělá. Hodonínu můžou jejich fanoušky leckteří závidět," okomentoval svůj odchod sám Jan Bulín.

Bulínovo angažmá u našich severních sousedů platí prozatím do konce této sezony. Pro šikovného mladíka to bude první zahraniční zkušenost v kariéře. Na svém kontě má kromě štace v Hodoníně také působení ve Znojmě a Moravských Budějovicích. 

Na závěr dodejme, že vedení Drtičů na Bulínův odchod zareagovalo rychlostí blesku, neboť do svých řad zlákalo Stanislava Balána. Zkušený útočník se na jih Moravy vrátil po angažmá v Dukle Trenčín.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz