Jan Bambula: Hrát za áčko? Ještě loni by mi to přišlo jako sci-fi

Foto: Dalibor Durčák, az-fans.net

Letošní sezona je pro Jana Bambulu přelomová. Poprvé se ukázal v dresu havířovského A-týmu ve WSM Lize, kde v 19 zápasech vstřelil 3 branky. Zároveň ale bojuje o play off oblečen do dresu staršího dorostu. „Pevně věřím, že se nám to povede," burcuje sedmnáctiletý útočník.

Nový fanshop

V posledním hracím týdnu jste výrazně zvýšili šanci na postup do play off, dvakrát jste porazili Vsetín. Jak byste se za zápasy ohlédl?
V obou zápasech šlo spíš o útočný hokej, přičemž nám zachytali výborně oba brankáři. Jsme rádi, že jsme získali šest bodů a přiblížili se blíž k postupu do play off, které je naším cílem od začátku sezony.

V prvním utkání jste vstřelil hned čtyři branky. Jak jste se svými výkony z poslední doby spokojený?
Jsem rád, že mi to tam konečně padlo, protože mám se střílením gólů trošku problémy. Oslavil jsem jen první z nich, pak už moc ne, protože jsme vedli o hodně branek.

Jakto, že máte se střílením branek problémy? Od kdy to trvá?
Vlastně už od žákovských kategorií. Nemám tak prudkou a přesnou střelu jako někteří hráči v mém věku, ale snažím se ji čím dál tím víc zlepšovat.

Jak na tom pracujete?
Mám doma střelnici, na které hlavně v létě často střílím.

Do konce nadstavby vám zbývají tři zápasy, na postup ztrácíte bod. Hrajete dvakrát s Olomoucí a jednou s Mladou Boleslaví. Jak vidíte vaše šance?
Všechny tři zápasy budou strašně těžké, jelikož jsme ještě ani jeden tým tuto sezonu neporazili. Obě mužstva mají výborné brankáře, kteří nám dělají veliké problémy. Celkově jak Olomouc, tak Mladá Boleslav hrají dobře do defenzivy, což si myslím, je jejich nejsilnější stránka hry. Koneckonců jsme Mladé Boleslavi zatím dali jen jeden gól ve třech utkáních.

Půlku sezony jste strávil v havířovském áčku. Jak vnímáte posun mezi dospělé?
Jsem velmi rád, že jsem dostal šanci zahrát si mužský hokej už tak brzo. Poznávám, že mezi mládežnickým a seniorským hokejem je velký rozdíl hlavně v síle, chytrosti a zkušenostech.

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Bylo vždycky vaším snem zahrát si za havířovský A-tým?
Ano, asi každý malý hokejista má sen jednou si zahrát za svůj oblíbený klub. Já jsem naštěstí byl mezi těmi, kterým se to vyplnilo, ale snažím se své sny neustále navyšovat. Jednou bych se chtěl podívat do extraligy.

Je vám sedmnáct let. Myslel jste si někdy, že už byste v tomto věku mohl regulérně nastupovat za dospělé?
Ne. Na začátku minulého roku by mi to přišlo jako sci-fi, ale tím, že pár kluků ze staršího dorostu dostalo minulou sezonu šanci v play out a chytlo ji za pačesy, tuším, že by každý z nás nějakou šanci dostal i tento rok. Ale každý se rozhodl pro jinou cestu.

Co tím myslíte?
Matěj Potočný s Dominikem Pawliczkem odešli do extraligových juniorek, aby se víc připravili na mužský hokej, a Vojta Ševeček zůstal se mnou v havířovském starším dorostu.

Hádám, že svého rozhodnutí nelitujete.
Nelituju. Jsem rád, že jsem zůstal, a myslím, že jsem udělal dobře.

Jak jste oslavil první branku v áčku? A jak vůbec padla?
Hráli jsme na Slavii, ve třetí třetině Radek Pořízek vybojoval puk v rohu a nahrál mi ho na vrchol kruhu. Nějak jsem to plácl na bránu a propadlo to gólmanovi mezi tělem a rukou, protože nic neviděl. V prvních chvílích jsem nevěřil, že jsem dal gól, ale pak už se dostavilo štěstí. Táta na tom zápase dokonce byl a hned mi gratuloval, stejně jako mamka, která četla onlajny a poslala mi esemesku. 

Prodražil se vám gól u pokladníka?
Nebylo to asi tak drahé jako v extralize, ale plácnul jsem se přes kapsu (směje se).

Hodnotili vaše výkony trenéři?
Ne, vůbec, k jednotlivcům se moc často nevyjadřují.

Máte už nějaké plány na příští rok?
Příští rok ještě neřeším, teď se hlavně soustředím na to, abychom postoupili se starším dorostem do play off. Pevně věřím, že se nám to povede a potrápíme favorita.

Ohledně favorita... Pokud byste postoupili, velmi pravděpodobně byste nastoupili proti Salcburku. Věřili byste si na něj a měli byste drobnou výhodu v tom, že by vás soupeř mohl podcenit?
Když chytneme Salcburk, nemáme co ztratit. Byl by jednoznačným favoritem a musel by se stát zázrak, abychom je vyřadili. Nic ale není nemožné...

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz