Jan Alinč je už dva měsíce v nemocnici. Při inline hokeji se vážně zranil

Foto: hc-slavia.cz

11. července 11:56

Václav Jáchim

Platil za útočníka s výbornou technikou a výdrží. Jan Alinč válel v barvách Litvínova, Slavie i další klubů, s českou reprezentací startoval na olympiádě 1994 v Lillehammeru. Vrcholovému sportu se věnoval i dlouho po čtyřicítce, teď ale leží ve vážném stavu v nemocnici. Informoval o tom deník Blesk.

Nový fanshop

Sedmačtyřicetiletý rodák z Loun si chtěl zahrát rekreačně inline hokej, zápas 6. května ale skončil pro bývalého reprezentanta vážným zraněním. Při hře totiž spadl hlavou na mantinel, byl odvezen do nemocnice, kde leží už dva měsíce.

Utkání se ve zmíněný den hrálo dopoledne, pro Alinče měl rekreační mač těžké následky. „Kluci si přišli tréninkově zahrát. Honza jenom trochu škobrtnul a narazil na mantinel. Nikdo netušil, že z toho bude takové vážné zranění,“ řekl Blesku přímý svědek události, který si přál zůstat v anonymitě.

Foto: Facebook HC Most

Pro zraněného Alinče přiletěli záchranáři vrtulníkem, ihned byl transportován do nemocnice. „Na stadionu jsme zasahovali kvůli zranění při tréninku. Hráč byl ve vážném stavu a transportovali jsme ho vrtulníkem do jedné z pražských nemocnic,“ řekl Blesku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

Alinč už dva měsíce zůstává v péči lékařů, podle zmíněného svědka prý nekomunikuje s okolím. Jeho stav je vážný. Bývalý vynikající útočník, jehož v roce 1992 draftoval Pittsbugh, se mezi elitu prosadil v Litvínově. Alinč patřil do generace skvělých hráčů jako Jiří Šlégr, Petr Nedvěd, Jan Čaloun, Martin Ručinský. NHL si sice nezahrál, ovšem nastupoval za československou (premiéra na Sauna Cupu 1992) i českou reprezentaci.

Účastník MS dvacetiletých 1992 a olympiády 1994 hrál nejvyšší soutěž také za Slavii a Karlovy Vary, působil ve finském Pori, švédském MODOv německých klubech z Kolína nad Rýnem, Krefeldu a Duisburgu. Vrcholovému hokeji se věnoval ještě v sezoně 2017-18, kdy sehrál 12 utkání druhé ligy za Most s bilancí tří gólů a deseti asistencí.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz