Jakub Černý v Litvínově končí, posílí ofenzivu Karlových Varů

Foto: hcverva,cz

Zkušený útočník Jakub Černý se v rámci extraligy stěhuje. V Litvínově se dohodl na ukončení smlouvy, nově bude hájit barvy rivala z Karlových Varů.

Jágr Chance liga

Jakub Černý odehrál za Litvínov jedenáct extraligových sezon, za 487 utkání zapsal 167 bodů za 87 branek a 80 nahrávek. V aktuálním ročníku ale sehrál v černožlutých barvách jenom 18 zápasů. A to nejen kvůli zranění, v několika duelech se nevešel do sestavy.

Černý přišel o místo v prvních dvou formacích

„Kubu jsme před dvěma sezonami brali jako posilu do prvních dvou lajn. Letos byl zraněný a po příchodu Kuby Petružálka, udržením Jury Mikúše a následném příchodu Lukáše Kašpara přišel o místo v prvních dvou formacích,“ hlásí generální ředitel Jiří Šlégr.

„Z toho důvodu jsme se ho rozhodli pustit a dát mu šanci uplatnit se v jiném klubu, děkujeme mu za jeho odvedené služby a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře,“ dodává Šlégr s tím, že litvínovský odchovanec bude oblékat dres nedalekých Karlových Varů.

„Věříme, že do našeho mladého nezkušeného týmu přinese další zkušenosti.“

„Jedná se o dobrého bruslaře, který by měl dobře zapadnout do našeho týmu. Je to hráč, jenž už má leccos odehráno, i v zahraničí. Věříme, že do našeho mladého nezkušeného týmu přinese další zkušenosti,“ líčí trenér a sportovní manažer Martin Pešout.

Jakub Černý přichází do lázeňského města do konce sezony, nastoupit by měl už v nedělním utkání proti Liberci. „Vzhledem k našemu úzkému kádru jsme chtěli mužstvo posílit před koncem přestupního termínu ještě o jednoho útočníka,“ vysvětluje Pešout.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz