Jako od Bati. Zlín představil třetí sadu dresů, navrhli ji fanoušci

Foto: hokej.zlin.cz

V září roku 1894 sourozenci Baťovi získali živnost a stali se oficiálně ševci. Letos uplynule od historického momentu, který proslavil Zlín po celém světě 125 let. Významný milník si připomenou i hokejoví Berani. Rodině Tomáše Bati a jeho spolupracovníkům věnovali třetí sadu dresů. Jak vypadá?

HokejkaTV

Dominantním prvkem dresu je cihlový pás, který symbolizuje baťovské domy potažmo celou slavnou éru. Spodní lem zdobí ilustrace Náměstí práce, které je srdcem celého města. Návrh dresu vytvořili fanoušci Beranů, autorem námětu je Pavel Šturma.

Zlínští hokejisté navléknou třetí sadu dresů ve dvou extraligových zápasech. Nejprve se v nich představí 20. září proti Olomouci a následně v nich těsně před Vánoci sehrají duel s Vítkovicemi.

Hrát se bude 20. prosince, kdy si Zlín připomene 30 let od návratu Tomáše Bati do Zlína po vyhnanství v cizině. V lednu půjdou jedinečné dresy do aukce, jejíž výtěžek poslouží dobré věci.

Finanční prostředky z aukce budou věnovány nadaci Tomáše Bati ve Zlíně, která peníze věnuje na obnovu poškozeného památníku Tomáše Bati. Část výtěžku získá také Středisko rané péče Educo, které se věnuje rodinám s dítětem do 7 let se zdravotním postižením mentálním, tělesným, ale také rodinám s dětmi trpícími poruchou autistického spektra s cílem posílit samostatnost a nezávislost těchto rodin.

Foto: hokej.zlin.cz

Foto: hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz