Jako Myšák. Po MSJ odchází do Kanady také „finský“ dlouhán Haš

Foto: Alena Zapletalová

Obránce Martin Hugo Haš se po domácím juniorském šampionátu stěhuje z Finska do zámoří, stejně jako litvínovský útočník Jan Myšák dohraje sezonu v kanadské Ontario Hockey League.

Nový fanshop

Osmnáctiletý účastník dvou mistrovství světa hráčů do osmnácti let má za sebou premiérový šampionát dvacítek, na němž na sebe upozornil hlavně v bitvě s Němci, když se blýskl třemi body. Po turnaji mění angažmá, jeho novým působištěm je North Bay v juniorské OHL.

Battalion hrají v North Bay sedmým rokem, v roce 2013 se tam přestěhovali z Bramptonu. Pro Čechy není tým z provincie Ontario zrovna vyhledávanou štací. Haš bude teprve druhým českým juniorem v krátké historii klubu, naváže na loňské působení beka Zacka Malíka.

Odchovanec pražské Sparty se po necelých třech letech ve Finsku loučí. V aktuálním ročníku už hrál převážně mezi seniory. V dresu Tappary debutoval v tamní nejvyšší soutěži, pět startů ozdobil dvěma body. Další trefu přidal ve třinácti utkáních v nižší Mestis za KOOVEE.

Foto: tappara.fi

„V Tampere mi výrazně pomohli v rozvoji, ale hrát v NHL je mým velkým snem a je důležité si přivyknout na menší kluziště. Jsem Tappaře za všechno moc vděčný, chtěl bych poděkovat i všem v KOOVEE. Oběma týmům přeji úspěch v play off,“ vysvětluje Martin Hugo Haš.

Při posledním draftu NHL si jej vybral v pátém kole jako 153. hráče v pořadí Washington, ale 194 centimetrů vysoký zadák se rozhodl pokračovat na severu Evropy. Nyní už se do zámoří stěhuje. Debutovat může už v noci ze čtvrtka na pátek v zápase s Mississaugou.

Foto: Instagram Martina Huga Haše

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz