Jako Kaut nebo Myšák. Mladík Toman zazářil čtyřmi body

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Pod divokým výsledkem 9:7, kterým skončil nedělní zápas Třince proti Českým Budějovicím, by neměl zapadnout skvělý příspěvek Matěje Tomana: Junior z útočných řad Motoru zaznamenal čtyři kanadské body!

O Kapku lepší hokej

A hlavně, nebyly to žádné náhodné druhé asistence. Matěj Toman nejdřív skóroval sám a pak byl ústředním nahrávačem v dalších přečísleních, kterými Motor trestal chyby Ocelářů.

Ne, všechny Tomanovy akce snesly přísná měřítka!

Talentovaný odchovanec budějovického hokeje si mohl nadělit opožděný dárek k dvacátým narozeninám, které oslavil 15. ledna. Jenže Jihočeši přestřelku nakonec nezvládli.

Jako poslední junior zaznamenal čtyři body v jednom extraligovém utkání před dvěma lety litvínovský Jan Myšák, byť je pravda, že to bylo již v rozhodnuté skupině play out.

O rok dříve se to samé povedlo Martinu Kautovi v důležitějších bitvách Pardubic – dokonce dvakrát během března. Jednou i s hattrickem (3+1) a jednou zase v play off; v obou případech proti pozdějším stříbrným medailistům z Třince.

Matěj Toman se aktuálně posunul na sedm bodů (2+5) ve dvanácti utkáních Tipsport extraligy. V produktivitě juniorů má před sebou Filipa Přikryla (8+1) a spoluhráče Martina Beránka (5+2).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz