Jako fotbalová Sparta. Nedaří se nám, snad se odrazíme, doufá Červený

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Pokud jim chybělo sebevědomí, pak by je měl takový obrat nakopnout víc než cokoli jiného. Hokejisté Mountfieldu v zápase s Mladou Boleslaví prohlubovali svou krizi, postupně šli dolů a dolů a z tribun se ozývalo „My chceme Hradec!“ Ale když chyběla hokejovost, nakonec zafungovala aspoň bojovnost a Východočeši na poslední chvíli skóre otočili.

Plekanec Chance liga

Scénáře víkendových zápasů byly pro Hradec hodně podobné. Stejně jako ve Zlíně měl slušný rozjezd, jenže nedal gól a postupně se z jeho hry vytratilo snad úplně všechno. „Samozřejmě jsme chtěli jít do vedení, dát do první třetiny všechno, abychom měli chvíli klid. Protože vždycky prohráváme. A zase se nám to nepovedlo,“ kroutí hlavou Rudolf Červený.

„Měli jsme pohovory jak s trenéry, tak s generálním manažerem. Ony ani nebyly třeba, my sami víme, že to prostě není ono. Vedení je zatím trpělivé, my jsme rádi, že nám dalo důvěru.“

Když pak Pavel Musil potrestal špatné střídání, bylo zle. A to měl ještě Petr Holík k dispozici trestné střílení. Kdyby ho proměnil, domácí by se z toho asi už nevyhrabali. „Vůbec se nám nedaří, to je asi vidět. Ale ve třetí třetině jsme do toho dali maximum a povedlo se nám to otočit,“ oddechl si hradecký útočník.

Klíč byl jasný – přesilovky. Mountfieldu v průběhu utkání vůbec nešly, ale nakonec se zvedl a poslední dvě využil k obratu. Trefili se Gregorc a právě Červený. Bruslaři se hněvali na rozhodčí, ale především by měli být naštvaní sami na sebe. „Myslím, že to plynulo z toho, že jsme tam chodili na riziko, napadat ve dvou hráčích. Oni z toho dělali chyby, jak vyhození kotouče, že neměli čas, nebo hákování. Nám se povedlo konečně vstřelit góly v přesilovkách, a to rozhodlo,“ vypočítává.

Kdo ví, možná posledních sedm minut zachránilo triko některým hráčům. Možná i trenérům. O tom se teď dá jenom spekulovat, každopádně vedení klubu už před zápasem pohrozilo změnami. A to, co hokejisté po velkou část utkání předváděli, se mu rozhodně nemohlo líbit.

Hradecký šéf Kmoníček: Asi budeme muset sáhnout k trejdům »

„Měli jsme pohovory jak s trenéry, tak s generálním manažerem. Ony ani nebyly třeba, my sami víme, že to prostě není ono. Vedení je zatím trpělivé, my jsme rádi, že nám dalo důvěru. Naše práce je udělat maximum pro to, abychom lidi bavili a sbírali body,“ dobře ví Červený. Těch má teď Hradec dokonce o jeden víc než loni, od posíleného kádru se ovšem hlavně po stránce výkonů čeká o dost víc.

A to čekají i fanoušci. Chvílemi se proto z tribun nesl pískot i pokřik „My chceme Hradec!“ Tohle nemohli hráči přeslechnout. „Vnímali jsme to. Ono to není jednoduché. První třetinu se tlačíte do útoku, a místo toho pak prohráváte 0:1. Víte, že když uděláte druhou chybu, tak už může být po zápase. Všichni jsme nervózní a uvědomujeme si, že ač chceme, tak se nám nedaří. Díky bohu Rybka (Patrik Rybár) chytá výborně, chytl nájezd, a od toho jsme se odrazili. Všichni jsme začali věřit, že to otočíme,“ hlásí autor vítězné trefy.

Čekání na rozjezd hradecké mašiny se každopádně protahuje. O úspěchu a neúspěchu se sice bude rozhodovat až jindy, ale Mountfield by se měl probudit dřív, než mu soupeři utečou. „Vymění se polovina mužstva, prostě není jednoduché, aby si to sedlo. Podívejte se na fotbalovou Spartu. Ta má tým, že by mohla hrát Ligu mistrů, a není schopná hrát českou ligu.“ Ale tu tedy v Hradci napodobit nechtějí. „To rozhodně ne,“ směje se Červený.

Na frázích jako chytnout se za rypák a fárat, které jdou z kabiny od prvních kol, se každopádně nic nemění. „Nemáme herní pohodu, ale ta přijde jenom s tvrdou prací. A tu si myslím, že k tomu všichni přikládáme. Doufáme, že se od té výhry odrazíme a nastartujeme nějakou vítěznou sérii,“ dodává Rudolf Červený.

Sestřih utkání Mountfield HK – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz