Jako brácha. Adam Musil v zámoří končí, poprvé si zahraje v extralize

Útočník Adam Musil mění AHL za extraligu. Syn Františka Musila a vnuk Jaroslava Holíka míří do Liberce, s vedením Bílých Tygrů se dohodl na dvouletém kontraktu.

Nový fanshop

Adam Musil je velmi perspektivní hráč, který má do budoucna ty nejvyšší ambice. Je členem jedné z nejtradičnějších českých hokejových rodin a s hokejem doslova vyrůstal,“ pokyvuje sportovní ředitel libereckého klubu Filip Pešán.

„O jeho výborném charakteru svědčí také fakt, že byl kapitánem týmu v kanadské juniorce,“ dodává Pešán na adresu dvaadvacetiletého útočníka, pro nějž bude angažmá u Bílých Tygrů vůbec premiérovým v nejvyšší české soutěži.

„Adam je velmi perspektivní hráč, který má do budoucna ty nejvyšší ambice.“

Musil se narodil v Kanadě, ale s hokejem začínal v Jihlavě, odkud se brzy vydal zpět do zámoří. Oblékl dokonce dres s javorovým listem na prsou, ale nakonec se rozhodl reprezentovat Česko – na kontě má už i osm startů za áčko.

Od sezony 2012/13 nastupoval vytáhlý forvard ve WHL za Red Deer, při poslední sezoně za juniory okusil v dresu Chicaga také AHL, kterou v posledních dvou ročnících hrál pravidelně za San Antonio Rampage, jež je farmou St. Louis.

Blues jej draftovali v roce 2015, za 119 utkání na farmě nasbíral 25 bodů za devět branek a 16 nahrávek. Šanci v NHL nedostal, a tak přijal nabídku Liberce, se kterým podepsal smlouvu na příští dvě sezony – do 30. dubna 2021.

Po přesunu na česká kluziště bude mít šanci zahrát si proti svému bratrovi Davidovi, jenž se před dvěma lety také vrátil ze zámoří do Česka, kde jej čeká už třetí sezona v barvách Třince, se kterým na jaře slavil mistrovský titul.

Soupiska týmu Bílí Tygři Liberec

Brankáři:
Justin Peters, Marek Schwarz.

Obránci:
Daniel Bukač, Lukáš Derner, Roman Graborenko, Tomáš Hanousek, Tomáš Havlín, Ronald Knot, Petr Kolmann, Ladislav Šmíd.

Útočníci:
Michal Birner, Michal Bulíř, Tomáš Filippi, Libor Hudáček, Ondřej Chrtek, Petr Jelínek, Lukáš Krenželok, Radan Lenc, Rostislav Marosz, Adam Musil, Adam Najman, Jan Ordoš, Daniel Špaček, Jakub Valský, Jaroslav Vlach, Marek Zachar.

Příchody do týmu Bílí Tygři Liberec

Justin Peters (Chomutov)
Ronald Knot (Chomutov)
Roman Graborenko (Litvínov)
Rostislav Marosz (Pardubice)
Michal Bulíř (Magnitogorsk)
Daniel Bukač (Niagara)
Adam Musil (San Antonio)

Odchody z týmu Bílí Tygři Liberec

Martin Ševc (Mladá Boleslav)
Dominik Lakatoš (Vítkovice)
Roman Will (Rögle)
Patrik Maier (Zvolen)
Matěj Stříteský (Karlovy Vary)
Marek Kvapil (Sparta Praha)
Taylor Doherty (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz