Jak Hudáček nachytal Čiliaka. Dá se to natrénovat, říká o trefě z brankové čáry

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

První bitva Liberce s Kometou byla napínavá a nabídla několik odlišných pasáží. Když se hosté dostali do vedení 2:1, všechno jim hrálo do karet. Jenomže Tygři za čtyři minutky vyrovnali, kuriózním způsobem se o to postaral Libor Hudáček. Slovenský bojovník po vhazování vystřelil v podstatě z brankové čáry a Marka Čiliaka pořádně zaskočil.

HokejkaTV

Hudáček přitom nedržel hokejku, jak je při hře zvyklý. Po vhazování ji nestihl klasicky uchopit. „Dlouho jsem bojoval na buly a nakonec jsem si to vyhrál dopředu. Tam už nebyl čas, abych si hokejku chytil normálně. Viděl jsem, že tam je trošku místa, brankář byl dole, na kolenou. Tak jsem to vyzkoušel – a pánbůh zaplať, že to tam spadlo," popisuje.

Vyrovnání bylo pro Pešánovu armádu velmi důležité. Kdyby totiž domácí museli o srovnání stavu usilovat déle, měli by stále zřetelnější výhodu Brňané. Hudáček s tím naložil hodně nezvykle. Jakmile slyší dotaz, zda se dá podobné zakončení vyladit při trénincích, reaguje souhlasem: „Dá se to natrénovat. Po každém tréninku zkoušíme střelbu z různých pozic. I tohle jsme studovali."

Hokejisté Liberce se v duelu znovu chytili a dál hráli parádní ofenzivní hokej. Tímhle způsobem nastoupili do úvodní třetiny, Tygrů byl plný led. Jenže během první pauzy bylo skóre 1:1. Vítěz Prezidentského poháru měl z tlaku vytěžit víc. „To samé si asi říkali celé čtvrtfinále v Hradci. Ale byli jsme pokorní a čekali, kdy využijeme další šance. Marek Čiliak toho hodně chytil," připomíná Hudáček.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Severočechům hodně pomohly početní výhody. Dali z nich dva góly včetně toho vítězného, který Petr Jelínek zaznamenal v prodloužení. „Jak se říká, je to klasika. Statisticky jsme v přesilovkách první, takže nemáme co měnit. Jedeme si své, a jsem rád, že to v prvním  utkání vyšlo," potvrzuje, že při hře v pěti proti čtyřem Liberec nic zásadního ladit nepotřebuje.

Na nastavení ani nemuselo dojít. V koncovce třetí třetiny hráli domácí oslabení, jenže po zaváhání Komety ve vlastním pásmu měl velkou možnost rozhodnout Jaroslav Vlach. „Šla tam přihrávka, zdálo se mi, že puk se postavil na hranu. Pro něj to byla těžká situace. Myslím, že udělal to nejlepší, co mohl. Jen mu to tam nespadlo," konstatuje Hudáček.

Je to teprve první krok, upozorňuje hrdina Jelínek

Skvělý souboj se musel prodlužovat, nakonec byl kořistí Liberce. Podle slovenského útočníka zaslouženě. „Myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Objevilo se tam několik okének a oni toho využili. U toho gólu v přesilovce to Holík udělal pěkně. Ale celkově jsme to měli 60 minut ve svých rukách," hodnotí.

Dnes se pod Ještědem hraje od 19 hodin druhá bitva, lze očekávat další luxusní zápas dvou vynikajících týmů. Středeční duel nabídl hru v ohromném tempu, Hudáček ví, že nasazení je třeba udržet. „Jasné. Psychickou výhodu máme my. Když se vyhraje, lépe se regeneruje. Dnes je nový den, uvidíme, s čím přijde Kometa. Co třeba změní. Druhý zápas může být úplně jiný," doplňuje závěrem.

Sestřih 1. semifinále Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz