Jágrův návrat se blíží. Už trénuje s Kladnem a myslí také na extraligu

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Legendární útočník Jaromír Jágr se po zranění vrátil do přípravy Kladna a jeho premiéra v novém ročníku Chance ligy se tak blíží. Nastoupí už ve středečním domácím zápase proti Jihlavě?

Plekanec Chance liga

„Může se stát, že ve středu už nastoupím, když se budu cítit dobře. A možná, že ne. Možná až v sobotu na Slavii. Těžko říct, tam jde jen o to, abych se znovu nezranil, cítil se dobře a nebyl jen do počtu. To by moc nepomáhalo, já věřím, že se nám bude dál dařit a není tak potřeba se někam cpát," řekl novinářům v Kladně na akci Týden hokeje.

„Může se stát, že ve středu už nastoupím, když se budu cítit dobře. A možná, že ne. Možná až v sobotu na Slavii. Těžko říct, tam jde jen o to, abych se znovu nezranil, cítil se dobře a nebyl jen do počtu."

Jaromír Jágr je mimo hru od 23. srpna, kdy v domácím přípravném utkání s Litoměřicemi utrpěl zranění zadního stehenního svalu. „Bylo to v poslední sekundě. Upadl hráč za mnou, podrazil mi jednu nohu a já jsem šel celou váhou na druhou. Při tom jsem se otáčel a natrhnul jsem si hamstring. Byla to náhoda, to se ve sportu stává," popisoval.

V uplynulé sezoně ho limitovaly problémy s kolenem, v té nové se zranil už ve čtvrtém utkání přípravy. „Během své kariéry jsem měl velké štěstí, že jsem nebyl tak často zraněný, což je ohromná výhoda. Teď se to trošku otočilo proti mě a je to horší tím, že jsem trošku starší a rekonvalescence trvá déle," dodal šestačtyřicetiletý útočník.

Kdybych na to měl, tak bych si rád nějaké zápasy v extralize zahrál

Ani zdravotní komplikace mu neberou chuť, nadále chce pomoci Kladnu v boji o návrat mezi tuzemskou elitu. „Když je chuť a motivace, tak se to pořád dá. Nechci omílat ten věk, ale je to opravdu jenom o té chuti tomu dát maximum. Pak je to jednoduché. Ale je to těžší a těžší. Nejhorší jsou ta zranění a nejtěžší potom návraty do hry."

Pokud mu to zdraví dovolí, kromě Chance ligy by si rád zahrál i Tipsport extraligu, ve které byl už v uplynulé sezoně dohodnutý s Třincem na střídavé starty. „Kdybych na to měl, tak bych si rád nějaké zápasy v extralize zahrál. Věřím tomu, že by to pomohlo i našemu mužstvu, abych měl přehled, jakým stylem se to hraje," uzavřela legenda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz