Jágrova krásná slova o rodině: Oni se obětovali, já jen slízl smetanu

Foto: Instagram Rytíři Kladno

Jaromír Jágr na čtvrteční tiskové konferenci děkoval svým rodičům – mamince Anně a tátovi Jaromírovi. „Oni pro mě udělali absolutní maximum, co kdo může pro druhého člověka udělat. Obětovali svůj život a udělali pro mě všechno."

Nový fanshop

„Já se je snažil poslouchat, co to šlo. A dívejte, kam mě to dostalo," vypráví skromně Jágr. „Třicet let jsem hrál hokej na nejvyšší úrovni. O nich skoro nikdo neví, a mě přitom zná pomalu celý svět. Věci, které teď prožívám, proto neberu tak, že bych si je zasloužil. Moji rodiče si je zaslouží o hodně víc než já."

Manželé Jágrovi vychovali na Kladně nejobdivovanější osobnost současného českého sportu. „Vždy jsem to bral tak, že já jen slízl všechnu tu smetanu. Co si budeme namlouvat, já proto nemusel dělat skoro nic. Jediné, co jsem dělal, bylo, že jsem poslouchal rodiče a měl nějakou vůli to dělat."

„Moje maminka je můj největší fanda. Vstávala na každý zápas."

Jágr přiznává, že i rodina hrála v jeho návratu do Čech roli. „Moje maminka je asi můj největší fanda. Viděla možná víc hokejových zápasů než vy všichni tady dohromady," zažertoval s novináři. „Je jí jedno, zda jsem v Americe, jestli je časový rozdíl šest nebo osm hodin, prostě vstane na každý zápas. Nevím, jak to dělá, že to dokáže. Hokejem pořád žije. Je to pro mě jeden z důvodů, proč jsem se vrátil – aby mě viděla zase hrát naživo."

Jak dlouho chce Jágr ještě hrát, co ho pořád žene na led?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz