Jágrmánie? Ne, Bednářmánie! To je jiná dimenze, odmítá po hattricku

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

5. února 2018, 15:51

Martin Voltr

Je to pro všechny mladé hráče k zamyšlení: Podívejte se, co s vámi provádějí tihle veteráni! Den po sobotní exhibici (v tom nejlepším slova smyslu) Jaromíra Jágra s Petrem Nedvěděm rozzářil extraligu hattrick Jaroslava Bednáře. Povedl se mu jako nejstaršímu hráči v historii soutěže!

Jágr Chance liga

Po drobném zranění si dal jeden zápas pauzu, proti Zlínu se vrátil do hry. A jak. Před Bednářem stála meta 300 gólů v extralize, kterou dohnal v polovině zápasu. Místo toho, aby se zastavil, pokračoval dál a za jedenáct minut už měl na kontě hattrick! Tenhle zápas byl jasně jeho.

„Já už těch gólů moc nedávám, spíš je připravuju. Že to tentokrát vyšlo na mě, to bylo čistě o štěstí. Že se ke mě opravdu ty puky odrážely a spadlo to tam,“ hlásí Bednář skromně. Na druhou stranu, na završení třístovky rozhodně myslel. „Nebudu nikomu nalhávat, že ne. Myslím, že to bylo i vidět, snažil jsem se víc střílet. Je to docela hezké číslo,“ říká.

Mužstvo má obrovskou vnitřní sílu, říká Bednář

Asi každý ví, co může od Bednáře očekávat, kde jsou jeho silná místa. On ale vytáhl z rukávu nečekané trumfy. Gól z důrazu na brankovišti? Gól z protiútoku a tvrdé rány od modré čáry? Takhle ho fanoušci minimálně za poslední roky neznají.

Že by se tak z nahrávače stal zase střelec? „Ne ne, to určitě ne,“ usmívá se. Nedělním představením se každopádně přiblížil k průměru bodu na zápas, ve 43 utkáních jich posbíral jen o dva míň (14+27). Kromě toho, že slavil hattrick jako nejstarší hráč v historii extraligy, zlomil i další rekord – byl pro něj totiž už desátým v kariéře. A to se ještě nikomu nepovedlo!

Když slavil potřetí, na led z hlediště začaly létat čepice. Škoda že nepočkal třeba na jaro, to by jich bylo ještě víc... „Tady jsou fanoušci jedineční. Během zápasu, ať se vyhrává, nebo prohrává, nás ženou pořád dopředu. A patří jim za to obrovský dík,“ vzkazuje po večeru, v němž si vyvolávání svého jména užil víckrát než kdy jindy.

Zakončil tak – promiňte ten výraz – víkend veteránů. Jaromír Jágr s Petrem Nedvědem v sobotu pobláznili celou republiku a jako by se Jaroslav Bednář chtěl přidat. „To ne, to přišlo samo. Já jsem si byl vědom té třístovky. Obvykle jak člověk sebevíc chce, tak sebemíň to jde. Takže jsem rád, že to tam spadlo, že se to uvolnilo, a zase se jede dál,“ říká.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Ale ta spojitost se prostě nabízí! „Nechcete mě srovnávat s těmi legendami? To si myslím, že mi nepřísluší. Tohle téma je trochu v jiné dimenzi,“ odmítá s až rozčarovaným výrazem.

Hlavně šest výher v řadě na domácím ledě teď bude Bednáře každopádně hřát. V úterý ještě Mountfield zabojuje o body v Mladé Boleslavi a pak už přijde na řadu dlouhá pauza. Hradecký kapitán si ji zkrátí All Star Cupem v Bratislavě, kde bude mít na dresu rovněž céčko. Ale olympiádu si v televizi určitě nenechá ujít.

„Opravdu se mi líbí ten výběr hráčů. Mužstvo je vyvážené, jsou tam zkušenější hráči a dobří hokejisti. Program není tak nabitý. Myslím, že bychom měli přivézt medaili,“ dodává své prognózy. Snad bude mít odhad tak přesný jako v neděli střeleckou mušku...

Sestřih utkání Mountfield HK – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz