Jágr nebo Obama? To je jedno, hlásí Gulaš. O Kovářovi se v Plzni nemluví

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

19. října 2018, 21:59

Daniel Ježek

Plzeňští se po zápase CHL v Banské Bystrici přesunuli rovnou do Třince, kde v pátek absolvovali utkání 11. extraligového kola. Škodovka dokázala v zápase zvítězit, byť musela čelit osmi početním výhodám soupeře. Západočeši ale domácím neumožnili ani jednu přesilovkovou trefu, sami navíc dvakrát stejnou příležitost využili a získali tři body.

Jágr Chance liga

Hodně prostoru v plzeňských početních výhodách dostával Milan Gulaš. Nejproduktivnější hráč minulého ročníku Tipsport extraligy zaujal tradiční místo na pozici falešného beka, odkud třineckou branku zasypával jedním pokusem za druhým. Žádný kotouč sice do sítě domácích z jeho hole nedoletěl, kapitán Plzně ale mohl po zápase slavit tříbodovou výhru.

Zápas jste takticky zvládli na výbornou, co říkáte?
Trenér už nám to říkal v šatně. Od začátku až do konce to byl z naší strany odehraný zápas přesně tak, jak jsi představujeme. Myslím, že to byl náš nejlepší venkovní zápas v této sezoně. Bylo tam všechno, co jsme si řekli. Výborně jsme hráli především v oslabení, tohle ale asi budeme řešit dál, protože se nám to moc nezdálo. Asi podnikneme další kroky, uvidíme, jak se trenéři rozhodnou. To ale nemění nic na tom, že náš výkon byl perfektní.

Těmi dalšími kroky máte na mysli co?
Kolik měl Třinec přesilovek? Jedenáct, dvanáct? (8, pozn. red.) A my jen dvě. Navíc jsme dvakrát jeli sami na bránu, dvakrát tam byl faul. Nebo si myslíte, že to fauly nebyly? Já si myslím, že to byly fauly, dvě suverénní penalty. Nebyla odpískána ani jedna, uvidíme, jak se to bude řešit dál.

Takže šlo o to, že na vás nebyly pískány fauly?
Ano. Bylo tam x dalších faulů, které prostě byly. Hned vzápětí na to přijde náš odpískaný faul a Třinec dostal přesilovku. Tohle se nám samozřejmě nelíbilo. Uvidíme, jak se rozhodne vedení, ale asi to budeme řešit.

Na druhou stranu vy jste měli přesilovky stoprocentní, je to odraz pohody, kterou máte?
Přesilovky na začátku sezony nebyly optimální, v posledních zápasech se nám to povedlo otočit a dáváme góly. Teď jsme vytěžili maximum z toho, co jsme dostali. Nám to vyhrálo zápas, samozřejmě ne jenom tohle. Když si ale pomůžete v přesilovce dvěma góly, tak jste sami viděli, že nám to to utkání vyhrálo.

Třinci se do sestavy vrátil Martin Růžička, dávali jste si na něj větší pozor?
Vůbec, tohle jsme absolutně neřešili. My se připravovali jako celek, tak jako pokaždé na jakýkoli mančaft, se kterým hrajeme zápas. Určitě jsme si řekli, že může hrát přesilovku, že možná tam bude nebezpečný. Ale jinak nic speciálního.

V hledišti utkání sledoval Jaromír Jágr, všimli jste si ho?
Já osobně ne. Bylo to stejné, jako kdybych hrál před každým jiným. Jsem rád, když chodí plno diváků, všichni hráči tohle mají rádi. A jestli Jágr nebo Obama, to je úplně jedno. Pro Třinecké to asi bylo velké spříznění, ale já osobně ho beru jako každého jiného fanouška.

Teď otázka mimo utkání. Řešili jste v kabině možný příchod Jana Kováře, když se neprosadil u Islanders?
Vůbec ne. Tohle byla Honzova věc, myslím, že zvolil správnou cestu a chce se o NHL porvat. Ani nevím, jestli jeho návrat byl vůbec ve hře. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. Já osobně se Islanders dost divím, že mu nedali šanci. Takovému hráči by to na malém hřišti sedělo a hodně by jim pomohl. Jejich kroky nechápu a myslím, že pro hodně lidí v hokejovém prostředí to bylo velké překvapení.

Růžička: V přesilovkách jsme do toho mohli dát víc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz