Jágr má za sebou první trénink s Rytíři. Byl jsem rád, že jsem přežil, říká

Foto: Facebook Rytíři Kladno

V červnu odpočíval za Atlantikem, Jaromír Jágr dobíjel baterky a přemýšlel o další sezoně. Pokračuje v kariéře, to potvrdil už koncem minulého ročníku. Teď má za sebou první společný trénink s Rytíři. "Nečekal jsem zázraky. Byl jsem rád, že jsem přežil," řekl novinářům po jeho skončení.

Nový fanshop

Legendární útočník vstoupil na led kladenského stadionu s lehkým předstihem a poté se spoluhráči odmakal zhruba hodinovou dřinu. Když mířil do kabiny, bylo vidět, že jel naplno. Jágr obul brusle po dlouhé pauze, závěr minulého ročníku totiž poznamenalo zranění kolena.

Olympijský vítěz z Nagana sice symbolicky sbíral vteřiny v play off, aby Rytířům případně pomohl v baráži o Tipsport extraligu. Ovšem ta se pak nakonec obešla bez něj. Teď je šestačtyřicetiletý útočník zpátky. A potíže s kolenem ho podle všeho neomezují.

Sám ale přiznává, že potrvá, než se dostane do potřebné pohody. "Po téměř šesti měsících bez ostrého zápasu jsem měl první tvrdší trénink. Bylo to znát, necítil jsem se moc dobře. Jak na tom jsem, to budu moci říct až později. Teď nechci lhát,“ připomněl.

Hlavní limit je můj věk, hlásí Jaromír Jágr

Ví, že potřebuje čas. Do startu soutěžního období ho ještě zbývá poměrně dost. "Řeknu to takhle - kdo má rád výzvy, tak mu rád přenechám moje tělo a může si to zkusit. Není to jednoduché. Udělám pro to ale maximum a věřím, že se to bude den ode dne zlepšovat,“ poznamenal Jágr.

Nešťastné koleno, které hokejového veterána zlobilo po souboji s havířovským Markem Sikorou, se umoudřilo. Sám Jágr přiznal, že mu během tréninku dělala problémy chybějící kondice. "Koleno sice trošku pobolívá, ale hlavně jde o fyzičku," upozornil. Zranění léčil klidem, po dlouhé pauze mu chybí síla v jiných kloubech a ve svalech. "Věřím, že častějším tréninkem i mimo led se tělo zase posílí," doplnil.

Když uslyšel dotaz, jak dlouho potrvá, než se zase vrátí do optimální hokejové formy, odhadl to zhruba na dva měsíce. Uvědomuje si, že má svůj limit. "Hlavním omezením je můj věk. Některé věci bych chtěl dělat, ale nemůžu. Bohužel jich je víc. Ale doufám, že to bude lepší a lepší," zopakoval.

Kladenští Rytíři startují prvoligový ročník 8. září doma proti Frýdku-Místku. "Věřím, že než začne sezona, tak se dokážu připravit natolik, abych mohl odehrát zápas. Alespoň takový je můj plán,“ uvedl Jágr. Před vstupem do soutěže čeká Rytíře deset přípravných duelů, ten první proti kazašskému Kokšetau už 31. července. Zda a kdy se v letních zápasech objeví Jaromír Jágr, to bude záležet na jeho potřebách a pocitu.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz