Jágr do baráže nejspíš nezasáhne, Kladnu bude pomáhat na střídačce

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Už v úterý vstoupí kladenští hokejisté v Jihlavě do bojů o vysněný návrat do extraligy. Podle předpokladů bez zkušeného útočníka Jaromíra Jágra, jenž je stále zraněný a do baráže nejspíš vůbec nezasáhne. Na střídačce ale chybět nebude. "Raději bych byl na ledě, ale začnu na střídačce s trenéry," uvedla pro ČTK šestačtyřicetiletá legenda.

Plekanec Chance liga

Jaromír Jágr je mimo hru už od poloviny února a stále se potýká s následky ataku havířovského Marka Sikory, při němž si obnovil zranění vazů v pravém koleni a navrch poškodil meniskus. V play off sice sbíral sekundové starty, aby zapsal patnáct zápasů pro baráž, ale stále není úplně fit. Kladno tak vstoupí do klíčových bojů sezony bez něj.

"Kdyby se nám nedařilo a já se cítil dobře, tak bych řekl, že nemáme co ztratit a zasáhl bych. To je ale až třetí varianta."

"Nějakým tempem bych to asi zvládl, ale tempem baráže asi těžko. Hlavně vůbec nevím, jak bych ustál osobní souboje. Měsíc jsem víceméně nebyl na ledě. Nic jsem nedělal, neposiloval a šance, že bych se zranil, by tak byla hodně vysoká," prozrazuje zkušený útočník, jenž byl dnes na ledě jen v teplákách, lehce bruslil a trénoval střelbu.

Jeho případné zapojení do baráže bude závislé nejen na zdravotním stavu, ale i na výsledcích. Pokud by se Rytířům dařilo, tak by jejich dres neoblékl ani v případě, že by se cítil v pořádku. "Třetí varianta je, že by se nám nedařilo a já se cítil dobře. To bych řekl, že nemáme co ztratit a zasáhl bych. To je ale až třetí varianta," líčí Jaromír Jágr.

"Abych byl přínosem, musím být stoprocentně zdravý a ve formě. Když nebudu, je zbytečné se někam cpát."

Ten dobře ví, že na případné starty v baráži by musel s týmem nějakou dobu naplno trénovat. "A já ještě ve výstroji nezačal. Skoro vůbec nebruslím, takže je předčasné o tom mluvit. Abych byl přínosem, musím být stoprocentně zdravý a ve formě. Když nebudu, je zbytečné se někam cpát," hlásí před úterním začátkem extraligové baráže.

Jágr cítí, že se jeho spoluhráči na klíčovou fázi sezony těší. "Pro mě je důležité, jak to ti kluci prožívají. Mám pocit, že se všichni těší. Že šance zahrát si extraligu je pro ně obrovská, a když se podíváš po naší kabině, tak si ji zahráli asi dva tři hráči. Měla by to pro ně být velká touha a motivace pokusit se o návrat do extraligy," zakončuje.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz