Jágr a spol. Tohle je 10 největších osobností Tipsport extraligy

Foto: Koláž hokej.cz

13. září 13:47

David Jahoda

Mají spoustu zkušeností, přitahují mediální zájem, týmy se na ně zas a znova budou spoléhat. Redakce webu Hokej.cz nabízí TOP 10 osobností nového ročníku Tipsport extraligy.

HokejkaTV

Jaromír Jágr (útočník, 47 let, Rytíři Kladno)

Je potřeba vůbec něco vypisovat? Nejlepší český hokejista historie, druhý nejproduktivnější hráč NHL všech dob. Muž, který ve 47 letech vytáhl své Kladno zpátky mezi tuzemskou elitu. Udržet jej v ní ale bude přetěžký úkol. Start kvůli zranění nestihne.

Foto: Facebook Rytíři Kladno

Tomáš Plekanec (útočník, 36 let, HC Kometa Brno)

Když se před novou sezonou rozmýšlel, co dál, dal přednost ambicím než srdcové záležitosti. Jinak řečeno – Brno v jeho rozhodování vyhrálo nad Klanem. Na velký klubový úspěch stále čeká a věří, že s Kometou by se ho mohl dočkat. Měl by táhnout druhý útok.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Martin Erat (útočník, 38 let, HC Kometa Brno)

Už už to vypadalo, že s aktivní hráčskou kariérou sekne. Když se ale doslechl, že si Tomáš Plekanec vybral z nabídek právě tu brněnskou, rozhodl se brusle na hřebík ještě nedávat. Nejspíš se připojí zase až v průběhu soutěže, vezměte ale jed na to, že znovu bude extrémně platný.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Radek Smoleňák (útočník, 32 let, Mountfield HK)

Když před novináři otevře pusu, vždycky víte, že z něj vypadne nějaká perla. Na ledě dokáže být produktivní a také otravný. Kdybyste se zeptali soupeřů na oblíbeného protivníka, on mezi nimi nebude. V Hradci Králové nově dostal i roli kapitána. On bude novou tváří ambiciózního mužstva.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Milan Gulaš (útočník, 33 let, HC Škoda Plzeň)

Král posledních dvou sezon. Na Tipsport extraligu nadstandardní hráč, dvakrát za sebou překonal v základní části hranici 60 bodů, zbytek soutěže na něj jen s obdivem zíral. Znovu bude patřit mezi hlavní favority na vítězství v bodování, raději by to však vyměnil za týmový úspěch.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Zbyněk Irgl (útočník, 38 let, HC Olomouc)

Z jeho neutuchající pracovní morálky si v Olomouci nepřestávají sedat na zadek. Celý jeho životní příběh je inspirující, hráči vedle něho rostou. A co je nejdůležitější, pořád je pro tým naprosto stěžejní postavou. V minulém ročníku nastřílel za Moru dohromady 23 branek.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Michal Vondrka (útočník, 37 let, Mladá Boleslav)

Zraje jako víno. Na jaře oslavil už 37. narozeniny, přesto to bude právě on, na koho se v Mladé Boleslavi budou znovu klást největší nároky. Ne nadarmo mu krátce po startu minulého ročníku přišili u Bruslařů na dres kapitánské „C“. Pokoří počtvrté za sebou metu 40 bodů?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Tomáš Rolinek (útočník, 39 let, HC Dynamo Pardubice)

Bodově už není tak výrazný jako kdysi, když ale vstoupí na led, víte jedno – klidně tam nechá duši. Když se Dynamo dvakrát za poslední tři sezony muselo vyhrabávat až z barážového bahna, strašně ho to sžíralo. Kapitán mistrů světa z roku 2010 by teď své Pardubice rád viděl v klidnějších vodách.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Viktor Hübl (útočník, 41 let, HC VERVA Litvínov)

Roky běží, ale v případě litvínovského veterána se vlastně nic nemění. Jak na vizáži, tak na herním projevu. Stále na něm leží kupa zodpovědnosti. I když v minulé sezoně nasbíral nejmíň bodů za posledních 15 let, pořád jich měl na kontě 27. Kdekdo by mu takovou cifru mohl závidět.

Foto: hcverva.cz

Václav Skuhravý (útočník, 40 let, HC Energie K. Vary)

Už několikrát si dával čas na rozmyšlenou – pokračovat, nebo už skončit? Vždycky to zatím dopadlo první možností. A v Karlových Varech jsou za to nesmírně rádi. Nováčka z minulého ročníku znovu povede jako kapitán (jak jinak, že…). Tentokrát už ne jen za záchranou, ale třeba i za desítkou?

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz