Jablonec zabral a zlomil Kobru. Přesilovky jsou naše zbraň, kvituje Bříška

Foto: Karel Švec, cslh.cz

V pozadí extraligových klání o titul či soubojích o bytí a nebytí v podobě extraligové baráže je i play off 2. ligy. Zatímco na Východě se hraje finále, ve skupinách Střed a Západ běží semifinále, z něhož se přímo postupuje do kvalifikace o WSM Ligu. Pořádně dramatická může být, podobně jako loni, semifinálová série mezi Jabloncem nad Nisou a Kobrou Praha. Pražský celek totiž v sobotu nenavázal na svou předešlou výhru, domácí Vlci srovnali skóre v sérii na 1:1.

HokejkaSHOPvanoce

Zdá se, že semifinálová série mezi Kobrou Praha a Jabloncem nad Nisou bude nabízet hodně gólů. Alespoň tomu nasvědčují první dva odehrané zápasy. Nejprve Pražané uštědřili Vlkům debakl 8:2, v sobotu pak na jabloneckém ledě padalo také hodně branek. Dramatickou přestřelku plnou zvratů však nakonec dotáhli do vítězného konce domácí. „S Kobrou hrajeme hodně otevřený hokej. Podobně jako i my, tak i soupeř hraje hodně dopředu. Řekl bych, že tolik gólů padá právě proto,“ hledal příčiny dvou gólových přídělů v osmifinále play off 2. ligy kapitán jabloneckých Vlků Kamil Bříška.

Vedení se v sobotním klání přelévalo z jedné strany na druhou. Jablonci nad Nisou dost možná pomohly dva vstřelené góly z početních výhod nebo bleskově vstřelené branky po vyhraných vhazováních. Zdá se, že právě v tom je silná zbraň Severočechů a že jsou na tyto situace připraveni z tréninků. „Mezi zápasy trénujeme vyloženě přesilovky. Máme na ně silnou formaci. Je to věc, ze které chceme těžit a věříme, že nám může pomoct Kobru zdolat. Padly nám tam i nějaké branky ze secvičených signálů. Je dobře, že nám to tentokrát vyšlo, protože soupeř k nám rychle přistupuje, což bývá někdy nepříjemné. Máme ale dobrou formaci na přesilovky, každý z těch hráčů tam umí něco vymyslet,“ bylo znát na odchovanci boleslavského hokeje nadšení z toho, že se Vlkům podařilo sérii vyrovnat.

Jablonec měl však často na mále. Hokejisté pražské Kobry v několika pasážích soupeře velice nepříjemně zatlačili. Rozhodujícím momentem mohla být přesilovka v prodloužení po zbytečném vyloučení domácích. V této početní výhodě měli Pražané obrovský tlak, jenže se z něj neprosadili. V čase 65:19 se pak uvolnil domácí Vojtěch Havlas, najel si do pravého kruhu, odkud někdejší hráč Bílých Tygrů Liberec propálil Pavla Bílka.

Právě častá hra v oslabení však Kamila Bříšku mrzela. „Samozřejmě jsme se báli, že by nás to mohlo stát zápas. Chvílemi mi přijde, že jsou na nás snad rozhodčí i trochu zasedlí. Nemyslím si, že bychom až tolik faulovali. Naštěstí jsme to ale ubránili,“ oddychl si hráč, který už je v na jabloneckém zimním stadionu téměř jako doma. Aby ne, vždyť v klubu působí už od roku 2008.

Podle Bříšky není série tak vyhrocená jako například derby s Vrchlabím. Přesto však diváci zhlédli ve druhém semifinále i jednu pěstní výměnu. Jednalo se o konfrontaci Luboše Vacka a Jiřího Babce. Druhý jmenovaný stačil hokejistu Kobry rychle poslat k zemi. Ten mu chtěl následně oplatit podobnou mincí, jenže mezitím je od sebe stihli sudí rozehnat. „Podle mě to není nějak extrémně vyhrocená série. Oproti zápasům s Vrchlabím je tohle spíš zdravá rivalita, což se dá čekat. Přece jenom je to semifinále.

Vzhledem k tomu, že se hráčům Jablonce nad Nisou podařilo sérii srovnat, dá se očekávat, že možná dojde i na páté utkání. Jisté však je, že se semifinále odehraje v pondělí v Praze a znovu ve středu v podhůří Jizerských hor. Vlci dali tedy jasně najevo, že se s nimi v bojích o postup do kvalifikace musí počítat. „Sobotní výhra pro nás může být výhoda. Předtím jsme v Praze prohráli 2:8, ale ono to je vlastně jedno kolik prohrajete. Ten zápas jsme prostě hodili za hlavu. Věděli jsme, že to doma potřebujeme urvat a jsme rádi, že se to podařilo. Díky tomu se sem do Jablonce ještě vrátíme. Teď už můžeme jen překvapit,“ burcuje jablonecký kapitán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz