Jablonec vyřadil Kobru! V kvalifikaci doplní Havlíčkův Brod a Vsetín

Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

Trojice účastníků kvalifikace o účast v příštím ročníku WSM Ligy je definitivně známá. Celky Havlíčkova Brodu a Vsetína, které postoupily v nejkratší možné době, v pondělí doplnil Jablonec nad Nisou, který zvládl čtvrté napínavé utkání s Kobrou Praha a zaradoval se z postupu. V samotném utkání Vlci vedli po trefě Jiřího Babce a Pražané dlouho nemohli najít recept na spolehlivě chytajícího Stejskala. Toho překonal až v 54. minutě Hlinka a prodlužovalo se. Nastavený čas trval pouhých dvaatřicet vteřin, když Kamil Bříška rozhodl o jabloneckém postupu. Kvalifikace startuje úvodním zápasem v pondělí 3. dubna, Havlíčkův Brod bude hostit Vsetín.

Nový fanshop

Před startem čtvrtého duelu série Jablonce nad Nisou s Kobrou Praha byla otázka jasná: Kdo doplní dvojici Havlíčkův Brod a Vsetín v kvalifikace o WSM Ligu? Kobra musela bezpodmínečně vyhrát, čímž by si zajistila páté rozhodující utkání doma. Pražané odstartovali utkání šancemi Antončíka s Jakešem, které Stejskal ustál, a o chvíli později mohli poprvé udeřit Vlci. Babec byl v úniku faulován, což znamenalo jediné – trestné střílení. Jiří Babec rozhýbal Bílka, a když už mohl zakončovat do odkryté klece, selhal a skóre se neměnilo. V samém závěru druhé části ještě Vlky několikrát podržel těžkými zákroky zkušený Stejskal.

Nástup do druhé části měli lepší domácí a po necelých třech minutách rozveselili stadion. Střelu urostlého Hubáčka Bílek jen vyrazil a Jiří Babec otevřel skóre. Hráči z města bižuterie byli rázem při chuti a svěřenci trenérů Šeby a Vrzala rázem nevěděli, kde jim hlava stojí. Příležitosti Havlase a Demela přestáli bez úhony. Když pak na druhé straně Šteiner před obránce neprotlačil kotouč do odkryté branky, šlo se do třetí části za hubeného jabloneckého vedení.

V posledních dvaceti minutách se Kobra tlačila za vyrovnáním a dočkala se v 54. minutě. Ve změti těl v předbrankovém prostoru se orientoval Filip Hlinka a srovnal. Důležitý moment se odehrál v závěru třetí periody. Šteiner hákoval a Vlky čekala přesilovka. V řádné hrací době ještě neudeřili, ale zkraje prodloužení, v době, kdy Šteiner právě skákal na led, už měl na vítězný gól napřaženo Kamil Bříška, kterému palebnou pozici vytvořili ostřílení beci Pavlů s Moravcem. Jablonecký kanonýr završil tvrdou ranou výhru Vlků, kteří tak po roce postoupili do kvalifikace. Severočechy čeká první kvalifikační zápas ve středu 5. dubna, kdy hostí Havlíčkův Brod.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kobra Praha 2:1 po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Babec (Hubáček), 61. Bříška (Pavlů, Moravec) – 54. Hlinka (Verbík R., Jakeš). 
Konečný stav série: 3:1.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz