Jablonec hlásí další návrat: obranné řady vyztuží Mrkvička

Foto: https://kozel83.rajce.idnes.cz/

27. července 2020, 12:01

Ondřej Mach

Zajímavý kádr skládají v druholigovém Jablonci. Vlci dlouhodobě patřili mezi špičku třetí nejvyšší soutěže, minulý ročník se jim ale pranic nevydařil. Nyní severočeský klub oznámil další posilu, po roce na Kobře se vrací obránce Tomáš Mrkvička.

O Kapku lepší hokej

„Tomáš je další skládačkou do puzzle našeho týmu. Čekáme od něj kvalitní práci jak do obrany, tak do útoku či speciálních situací. Ještě by nás ale do obrany měly nějaké posily doplnit,“ popisuje na jabloneckém webu nový sportovní manažer A-týmu a hlavní trenér Tomáš Plíhal.

Na severu to letos myslí opravdu vážně. Vlci ve skupině Sever nechtějí hrát druhé housle jako loni, kvůli tomu také přivedli právě Plíhala, Tomáše Brokeše nebo Michala Kroftu. Teď se posílení dočkala i defenziva.

„Do útoku by měl být tým po příchodu Plíhala s Brokešem silný. V brance máme po příchodu Krofty dobré brankářské duo. Mrkvička nám zásadně pomůže do obrany, což je pro nás extrémně přínosné,” vysvětluje generální manažer klubu David Bartel.

„Tomáš je další skládačkou do puzzle našeho týmu. Čekáme od něj kvalitní práci jak do obrany, tak do útoku či speciálních situací.“

32letý obránce je odchovancem libereckého hokeje, v mládeži mimo jiné působil v Karlových Varech nebo jihlavské Dukle. Na Vysočině poprvé nakoukl do první ligy, v následujících letech pendloval mezi Benátkami nad Jizerou a Jabloncem, mihl se také v Písku.

Mrkvička si kromě toho vyzkoušel druhou nejvyšší francouzskou soutěž, než se v roce 2018 vrátil do Jablonce. Minulý rok kývnul na nabídku pražské Kobry, tato epizoda ale bude mít pouze roční charakter. Vlci tak v obraně budou spoléhat na loňského kapitána Michala Pavlů a právě Mrkvičku.

Jejich zkušenosti bezpochyby pomohou s rozvojem mladých hráčů, na kterých chtějí v klubu stavět do budoucna.

„Stejně jako Plíhal či Pavlů je to hráč, který může našim klukům přicházejícím z mládeže pomoci s adaptací na seniorský hokej.“

„Stejně jako Plíhal či Pavlů je to hráč, který může našim klukům přicházejícím z mládeže pomoci s adaptací na seniorský hokej. Máme velký zájem na tom, aby se naši mladí hráči měli od koho učit. Chceme jít cestou zapojení našich odchovanců do áčka, ale bez starých zkušených to nepůjde,“ zmiňuje na webových stránkách šéftrenér klubu Jan Šuráň.

Jablonec za necelý měsíc čeká první přípravné utkání před novou sezonou, 20. srpna se postaví Dvoru Králové. Přátelských duelů mužstvo odehraje dohromady šest, mimo jiné vyzve například Trutnov nebo Děčín.

Foto: Petra Skopcová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz