Irgl zůstane v Olomouci, Vlach zase v Třinci. Oceláři zkoušeli Viedenského

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Původně měli v nových klubech pomáhat měsíc, nakonec ale zůstanou déle. Zbyněk Irgl (na snímku) dokončí sezonu v Olomouci, totéž platí v případě Romana Vlacha, který bude do závěru letošního ročníku nastupovat za Oceláře. Oba kluby informace potvrdily na svých webech, Hanáci a Oceláři se na hostování zmíněných hráčů společně dohodly.

Nový fanshop

Prosincová výměna přišla útočníkům vhod. Zbyněk Irgl zatím za Moru sehrál osm extraligových zápasů a připsal si čtyři body za dvě branky a stejný počet nahrávek. Celkem v letošní sezoně sehrál 41 utkání, zaznamenal sedm gólů a sedm asistencí. Zlínský odchovanec Roman Vlach nastoupil v barvách Ocelářů prozatím desetkrát, stihl čtyři branky a jednu nahrávku.

"Chtěli jsme posílit pozici na centru, a proto jsme na měsíc angažovali Romana Vlacha, abychom vyzkoušeli, zda to bude fungovat. S jeho působením v našem klubu jsme byli spokojeni a Olomouc byla spokojena s výkony Zbyňka Irgla, proto jsme se dohodli na prodloužení hostování," uvedl pro web Ocelářů sportovní ředitel třineckého klubu Jan Peterek.

Foto: hcocelari.cz

Irgl za Třinec nastupoval od sezony 2014-15, kdy se vrátil domů z angažmá v Rusku. Mezi elitu se prosadil v mateřských Vítkovicích. Vlach hrál nejvyšší soutěž nejen za Zlín, ale svého času také za karlovarskou Energii. "Jsem nadšený, že zůstávám, protože jsem v Třinci velice spokojen. Je fajn bojovat o ty nejvyšší příčky. Jsem jedině rád, že byl zájem o to, abych zůstal, a budu se snažit, abych týmu pomohl," uvedl Vlach. Olomoucký klub před uzávěrkou potvrdil také přestup útočníka Jana Káni z Komety Brno,

Možnost doplňovat kádry končí v případě Tipsport extraligy o dnešní půlnoci. Oceláři se pokoušeli posílit sestavu o zkušeného útočníka, podle informací hokej.cz se zajímali o slovenského útočníka Marka Viedenského. Jenže hokejista Slovanu Bratislava patrně nedorazí, vedení účastníka KHL totiž potřebuje k dokončení sezony minimální počet deseti hráčů se slovenským občanstvím. A kdyby nyní odešel Viedenský, podmínku by Slovan nesplnil. Z chystané transakce tedy nejspíš sejde. Připomeňme, že Slovan v pátek uvolnil Juraje Mikúše do Litvínova a Michala Řepíka do Sparty, už dřív zamířil do Švýcarska kanadský bek Cam Barker.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz