Irgl o Spartě: Když padl Slovan, věděl jsem, že přednost dostanou jiní

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Vyleze z útrob stadionu, s každým se pozdraví, opře se o mantinel a s úsměvem sleduje spoluhráče, jak polykají únavnou bruslařskou lekci. Zhruba za hodinu si ji pak se druhou skupinou odedřel taky. Po individuální suché přípravě je Zbyněk Irgl zpátky s týmem Olomouce.

Nový fanshop

Přitom mohl v tuhle dobu být na druhém konci republiky. Zájem o něj projevila pražská Sparta, obléknout její dres by nestárnoucího kanonýra lákalo. Jenže ledy se nakonec z více důvodů nepohnuly. 

Nechal jste se slyšet, že by vás angažmá ve Spartě lákalo. Jste zklamaný, že to nevyšlo?
Samozřejmě to byla velká výzva, ale když padl Slovan (konec v KHL, pozn. red.), začala se tam objevovat různá jména, a já jsem v tu chvíli věděl, že to bude horší. Že ta jména přede mnou dostanou přednost. Ale tak to je, jsem tady, tak budu makat tady.

Je Sparta téma do dalšího průběhu sezony? Její sportovní ředitel Petr Ton řekl, že to nemusí být úplně uzavřené.
Tak se na to teď vůbec nedívám. Pro mě je teď podstatné se připravit na začátek ligy, co bude potom, to neřeším. Ani to téma takhle postavené nebylo. Prostě jsem tady, tak pojedeme tady.  

Že by vám ale měla do práce chybět motivace, to u vás nehrozí, že?
Každý rok pro mě může být poslední, hokeji chci věnovat maximum. Co to jen půjde. Uvidíme, jak to půjde.

„Musím říct, že pro mě je nejtěžší volno. Člověk v těchto letech tak nějak zpohodlní a čím víc volna, tím hůř pro mě.“

Říkáte, že každý rok může být váš poslední. Bude to tenhle, nebo nad tím zatím konkrétně nepřemýšlíte?
Nemám to nijak uzavřené. Musím říct, že pro mě je nejtěžší volno. Člověk v těchto letech tak nějak zpohodlní a čím víc volna, tím hůř pro mě. Takže jsem rád, že to už začalo. Konečně zase budu mít nějaký režim a budu se do toho dostávat.

Pomůže vám k tomu i bruslařský specialista Pavel Mojtek. Zajímavé překvapení takhle na první trénink, co říkáte?
Je to jenom dobře. V Americe to dělají od maličkých dětí, a konečně se to začíná ukazovat i tady. Člověk pak vidí, jak tam jsou obratní a dovední s pukem. My se potom divíme, že nám ve všem utíkají. Samozřejmě tenhle trenér má taky všechny věci z Ameriky. Pokud se těmito věcmi bude zabývat čím dál víc lidí a budou to děcka učit, tak pro český hokej jenom dobře.

» Kohouti rozehnali mlhu lekcí z bruslení. Moták: Cíl? Být v něm výborní

Někteří měli docela problémy, ani vám se nevyhnul pád.
Je to pochopitelně něco nového. Člověk byl na něco zvyklý a teď po dvacetileté kariéře je těžké něco měnit. Je to pro nás ale dobrý obzor, hokej se vyvíjí. Jak se říká, člověk se učí v každém věku a v hokeji je to to samé. Každá novinka, pokud má opodstatnění a funguje, tak je dobrá.

Po tréninku jste si hned zkusil, co vám nešlo. Budete se teď snažit na bruslení víc zaměřit?
Už minulý rok jsem se na to soustředil, když tyhle věci dovezl Kuba Galvas z Ameriky. Člověk pak opravdu zjistí, že neumí využívat třeba hrany, tam přesně dostáváte ty sekundy. Kdo to umí, ten má navrch.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

K týmu jste se připojil po individuální suché přípravě. Dal jste si zase pořádně do těla?
To sice jo, ale ještě mám nějaké rezervy. I v připravenosti na suchu. Teď mám ještě měsíc a půl na to, abych to zvedl a k něčemu to přivedl.

S týmem jste nebyl ani na vojenském výcviku u Hranic na Moravě, že?
Ne, nebyl. Tam se to bohužel zkomplikovalo, protože manželka ztratila peněženku, takže jsme museli vyřizovat jiné věci. Výcvik se obešel beze mě.

» Kohouti na výcviku: poplach ve tři ráno, komáři či brodění řekou

Nemrzelo vás to?
Když to řeknu upřímně, tak ani ne. Nevadilo by mi nějaké cvičení, školení, i kdyby tam byla nějaká dřina, ale mám rád svůj noční režim, co se týká spánku. Ten jakmile se mi naruší, jsem z toho takový rozhozený.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz