Irgl o nejistém Konrádovi, 25 na zádech i větším prostoru v Moře

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

20. ledna 2018, 12:30

Adam Bagar

Po návratu z KHL jezdí Zbyněk Irgl do mateřských Vítkovic už čtvrtým rokem jako soupeř. Dlouho se tak dělo v třineckém dresu, ale po nedávném přesunu na Hanou se v rodném městě ukázal premiérově jako hráč Mory. "Jiné to pro mě nebylo, vždycky chcete vyhrát a je jedno, zda hrajete za toho, nebo toho," líčí zkušený útočník po porážce 2:5.

Nový fanshop

Jeho nový tým přitom začal moravskou bitvu výborně. V úvodním dějství byl aktivnější, ale do kabin se poprvé šlo za divokého stavu 2:2. "Na začátku jsme hráli super hokej, škoda, že jsme nedali o jeden, dva góly víc. Soupeř skóroval z ojedinělých akcí, tam jsme mu měli utéct," říká Zbyněk Irgl, jenž sám jednu z šancí v první třetině nevyužil.

"Bartošáka jsem prostřelil, ale spadlo to vedle tyčky." Akce pokračovala, velezkušený útočník šikovně objel bránu a poslal puk na volného Viléma Buriana, který před poloprázdnou svatyní neměl úplně optimálně seřízená mířidla. "Je to škoda. Hokej se hraje na góly a naším největším problém je právě špatná produktivita," přiznává.

Ostravský favorit v prostřední dvacetiminutovce přidal a zcela ji ovládl. Herně i výsledkově. "Ta třetina nám totálně utekla, jako bychom se něčeho zalekli. Začali jsme hrát úplně něco jiného, laxně, bez bruslení a agresivity. Nebylo tam z naší strany nic. Sám nevím, co se stalo," smutní Zbyněk Irgl poté, co Mora nabrala třígólové manko.

Po první třetině jsme dostali v šatně kartáč, líčí Klok

Klíčovým faktorem byly také přesilovky. Zatímco kohouti všechny tři nevyužili, Vítkovice své první dvě početní výhody přetavily v branky. "Asi to byl jeden z důvodů naší porážky, ale bylo především špatně, že jsme přestali hrát. Kdybychom pokračovali v tempu a bruslení, tak s tím měl soupeř velké problémy," uvědomuje si Zbyněk Irgl.

Souboj olympijských brankářů vyzněl jasně pro Patrika Bartošáka. Branislavu Konrádovi zápas nevyšel, hlavně vítěznou trefu Lukáše Kloka měl mít, a po pěti inkasovaných gólech přenechal brankoviště Martinu Falterovi. "To se stává. Vždyť Braňo nás tu drží celou sezonu, my hlavně musíme dávat víc gólů," velí útočník s číslem 25 na zádech.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc

Jeho tradiční čtyřiadvacítku už v Olomoucí nosí Vilém Burian. "To mi nevadí. Není to o tom, co máte na zádech," usmívá se Ocelář Irgl, který na Hané ožil. V předchozích pěti utkáních nasbíral čtyři body. "Dostávám hodně prostoru, což je super, ale produktivita je špatná. Mám plno šancí, každý zápas jezdím sám na bránu, ale nic z toho," mrzí ho.

Mora se za nepříznivého stavu 2:5 už prakticky k ničemu nedostala a jelikož Vítkovice už jen zkušeně hlídaly výsledek, nezáživná třetí část další branky nepřinesla. "Vítkovice to zahrály chytře. Držely střední pásmo a rychle vyhazovaly puky ze třetiny. Závěr zvládly výborně," hlásí útočník, který nosil vítkovický dres až do sezony 2006-07.

Irgl k premiéře šestnáctiletého Jaromíra Pytlíka

"Viděl jsem, že je nějaký mladý kluk na ledě, ale abych pravdu řekl, tak nevím, kdo to je. Každopádně je dobře, že takoví kluci dostávají šanci."

V 16 letech debutoval v TELH. Na zápisné si asi půjčím, směje se Pytlík »

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz