Irgl míří na měsíc do Olomouce! Oceláři si za něj vypůjčí Vlacha

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Na trase Třinec – Olomouc se hned první den v novém roce upekla zajímavá výměna! Oceláři poslali v rámci měsíčního hostování na Hanou Zbyňka Irgla, jednu ze svých tradičních opor, která však v probíhajícím ročníku trochu tápe a právě působení u kohoutů by její výkony mělo pozvednout. Výměnou za něj si Třinec na stejnou dobu vypůjčí jiného útočníka Romana Vlacha, který je v Olomouci na základě celosezonního hostování ze Zlína. Oba kluby svou výměnu oznámily na svých webech.

Plekanec Chance liga

Zatím to v podání zkušeného 37letého borce není úplně ono. V 33 zápasech aktuálního ročníku Tipsport extraligy se Zbyňku Irglovi povedlo zaznamenat jen deset bodů za pět gólů a stejný počet asistencí. Vloni přitom dosáhl na 28 bodů, předloni dokonce na 32. 

V Olomouci by měl hráč s několikaletými zkušenostmi z KHL výkonnostně pookřát, aby pak byl v co nejlepší formě připravený na vyřazovací boje. „Zbyňka jsme se rozhodli vyměnit, protože věříme, že změna prostředí bude pro něho vzpruhou, která ho nakopne k výkonům, jaké předváděl v dřívějších dobách,“ uvedl na webu Ocelářů Jan Peterek, sportovní ředitel klubu.

„Věříme, že změna prostředí bude pro Zbyňka vzpruhou, která ho nakopne k výkonům, jaké předváděl v dřívějších dobách.“

Pro držitele stříbrné medaile z mistrovství světa v roce 2006, který si v nejvyšší hokejové soutěži zahrál už ve více než šesti stech zápasech, to bude třetí extraligové angažmá. Před svým odchodem do zahraničí v roce 2007 hrál za své mateřské Vítkovice, od sezony 2014/15 nastupoval za Oceláře, kde má smlouvu do konce příštího ročníku.

Minimálně na měsíc si s Irglem prohodí působiště Roman Vlach, 28letý forvard, který v olomouckém týmu hraje v rámci celosezonního hostování ze Zlína. Za Hanáky nastoupil už k patnácti utkáním v základní části v závěru minulého ročníku. Tehdy v nich zapsal solidních 11 bodů, dalšími pěti body pak pomohl kohoutům k záchraně ve skupině play out.

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

Ani jemu to ale v aktuálním ročníku zatím nešlapalo tak, jak by si představoval. Během 34 duelů nasbíral 13 bodů (4+9). V posledních pěti duelech však zapsal šest bodů. Vlach už kromě Zlína a Olomouce v minulosti v rámci extraligy oblékl dres Liberce a Karlových Varů. „V poslední době se nám nabízelo několik variant trejdů. My jsme hledali hráče na pozici centra a nabízel se nám Roman Vlach, který je kreativní a má výborné bruslení,“ uvedl na Vlachovu adresu Peterek. 

Zajímavostí výměny je, že se oba hráči v nedávném vzájemném utkání mezi Třincem a Olomoucí, který se hrál 28. prosince, gólově prosadili. Šťastnější byl nakonec Vlach, který se postaral o vítězný nájezd. 

Přestupy Třince v průběhu aktuální sezony:
Příchody: Roman Vlach (hostování z Olomouce)
Odchody: Rostislav Marosz (hostování do Pardubic)

Přestupy Olomouce v průběhu aktuální sezony:
Příchody: Bruno Mráz (přestup ze Zvolenu), Jan Káňa (hostování z Brna), Zdeněk Čáp (hostování z Hradce Králové), Zbyněk Irgl (hostování z Třince)
Odchody: Dávid Buc (přestup do Popradu), Roman Vlach (hostování do Třince)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz