Irgl kmitá dopředu i dozadu. Musím být v tempu, jinak bych byl zbytečný, říká

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

28. září 11:28

David Jahoda

Na góly nahrává, střílí je, ale taky dře do roztrhání těla i v obranném pásmu. Zbyněk Irgl vypadá na ledě ve svých bez mála 39 letech neúnavně. V zápase proti Pardubicím mu pomohlo přeřazení do druhého útoku. Se svými parťáky se postaral o všechny tři olomoucké góly.

HokejkaTV

Právem si pak dojel pro cenu věnovanou nejlepšímu hráči utkání z domácí strany a následně po boku dcerky poděkoval tribunám vyvolávající jeho jméno. „Užila sis to?“ zeptá se Zbyněk Irgl své dcerky, která stydlivě přikyvuje. „Tak jo, tak jsme si to užili,“ usměje se a dá dceři polibek.

Sladké hubičce ale předcházel tuhý boj, být Dynamo produktivnější, po první části mohlo určit ráz zápasu. Navzdory tomu, že už po 79 vteřinách inkasovalo. „Po tom prvním gólu jsme přestali hrát. Soupeř první třetinu daleko líp bruslil. My jako kdybychom měli těžké nohy, vůbec nám to nejezdilo. Ve druhé jsme se zvedli a hráli daleko lepší hokej,“ hodnotí Irgl.

Právě on pak podruhé v zápase dostal Olomouc do vedení. Na první gól nahrával on Petru Strapáčovi, v tomto případě si role vyměnili. Tah prohodit Irgla s Lukášem Klimkem, který naopak zabral jeho místo v prvním útoku vedle Jana Knotka a Davida Ostřížka, se trenérům hanáckého celku povedl.

„Na Strapa (Petr Strapáč) i na Kolouška (Petr Kolouch) jsem zvyklý,“ uvádí, hned však podotýká: „Já jsem ale šance měl už v předchozích zápasech, jenom jsem nedával ty góly. Když třeba spočítám jen šance, co jsem měl v Třinci, určitě to bylo ještě na jeden gól navíc. Spíš je to kolikrát i o štěstí. Máme ale hlavně tři body, což je výborné,“ těší ho.

Jeho gól byl rozhodující. Bylo to potřetí, co se v novém ročníku Tipsport extraligy střelecky prosadil. V podobném tempu by mohl atakovat svůj 22gólový počin ze základní části minulého ročníku. „Je to fajn, na druhou stranu, jak už jsem říkal, těch šancí jsem měl spoustu a góly jsem nedal. Pořád je potřeba na koncovce pracovat,“ dodává sebekriticky.

I když několik možností v minulých kolech neproměnil, góly dává umí. To se ví. Penzum práce ale odvede i před vlastní brankou. Vždyť ve všech oslabeních proti Východočechům byl nejvytíženějším hanáckým útočníkem.

„Těch šancí jsem měl spoustu a góly jsem nedal. Pořád je potřeba na koncovce pracovat.“

„Potřebuju být v tempu, kdybych jen seděl, pro tým bych byl de facto zbytečný,“ vysvětluje jasně. Celý zápas se ale necítil ideálně. „Až druhou třetinu, v první to bylo opravdu složité. Bylo těžké to rozjezdit, byla tu obrovská vlhkost, led byl těžký. Zaplaťpánbůh, že jsme to urvali,“ ulevilo se mu. 

Mora si proti Pardubicím připsala čtvrté vítězství v sezoně. S 12 body ji při nynějším pohledu na tabulku najdete na třetí příčce. „Spokojenost je, kromě zápasu v Třinci jsme všechny ostatní zápasy odehráli solidně,“ komentuje.

Kohouti ztratili právě jen u Ocelářů. „Sice jsme je nějakou dobu trápili, ale oni byli všude o krok napřed. Hráli jsme tam špatně. Výsledek tou možná do půlky zápasu neodpovídal, ale Třinec hrál opravdu daleko líp,“ vrací se k úterní předehrávce 10. kola.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz