Inzultovaný Lubina: To je v Hradci normální, nikde jinde se to stát nemůže!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Východočeské derby v Hradci Králové poznamenal vážný incident, když dva domácí fanoušci před začátkem třetí třetiny fyzicky napadli pardubického trenéra Ladislava Lubinu.

Jágr Chance liga

„Je to smutný. Myslím, že tohle se může stát jenom tady v Hradci Králové, nikde jinde,“ říká nasupený Lubina. „Dva fanoušci soupeře mě napadli, a to je asi tak celý. Slovně a potom fyzicky, což je neuvěřitelný v extraligovém utkání.“

(Nejen) hradečtí příznivci mu stále nemůžou zapomenout událost z července 2008, kdy u nedaleké Trotiny zavinil nehodu, při níž zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence, a potom utekl do polí. Lubina přitom jindy řídil pod vlivem alkoholu.

Už dlouho se při každém derby nese z kotle Mountfieldu: „Lubina je vrah!“

Ale podobný incident přišel poprvé.

„Tady je to normální, tady se to stalo takovým koníčkem. Je to v Hradci standardní záležitost. Člověk s tím i počítá,“ tvrdí trenér.

Lubina po celé situaci říkal rozhodčímu, že pokud nezajistí dostatečnou pořadatelskou službu, tak odvolá mužstvo z ledu. „Ten incident ještě pokračoval dál. Ještě tam další příznivci domácích bouchali na plexisklo za střídačkou, to si myslím, že bylo nedůstojné tomu utkání. Říkal jsem, ať nás nechají v klidu hrát.“

Pardubického trenéra doprovázeli pořadatelé při každé cestě do šatny i z šatny, přesto nedokázali konfliktu předejít.

„Já si myslím, že ji (pořadatelskou službu) zvládli úplně perfektně, oni to mají takhle připravené, aby to takhle fungovalo. Takže si myslím, že to bylo podle plánu, tak, jak to bylo,“ hlásí odvážně.

„Myslím si, že pořadatel by měl předpokládat, že derby je vyhrocené a že určité věci už tady byly v minulosti, takže se budou opakovat, a dá se jim předejít,“ koriguje vzápětí své nepřímé obvinění.

Podle nebojácného výrazu o sebe ale strach neměl. „Já jsem se musel bránit sám a myslím si, že jsem se bránil celkem statečně,“ říká.

Situaci se prý zatím soudní cestou řešit nechystá. Podle něj ale ještě nepřišlo všechno. „Já myslím, že budou ještě horší věci. Že teď budu mít k tomu ještě trochu jiné starosti. Myslím, že incident nekončí tím, že tady skončil zápas.“

Vyjádření Mountfieldu HK k incidentu z derby:

Hokejový klub Mountfield HK se distancuje od chování dvou návštěvníků sobotního utkání a incidentu, který způsobili před začátkem třetí třetiny. Hokejový klub ve spolupráci s pořadatelskou službou chtěl podobnému problému předejít, proto hlavního trenéra hostujícího celku doprovázeli na hráčskou lavici dva členové pořadatelské služby. Ti se také snažili celý incident co nejdříve vyřešit a následně předali oba viníky Policii České republiky k dalšímu řízení. Vedení klubu Mountfield HK nesouhlasí s podobnými excesy a takové chování důrazně odsuzuje. Zároveň se za způsobené problémy hlavnímu trenéru hostujícího celku omlouvá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz