Injekce pro sport. Stát navýší rozpočet NSA o půl miliardy

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Národní sportovní agentura (NSA) se dočkala: u ministerstva financí vyjednala navýšení rozpočtu pro letošní rok o 500 milionů korun. Pomůže to tak českému sportu ve složité době.

Hlavně sportovištím, které se potýkají s nárůstem cen energií, pořadatelům významných akcí i malým dětským sportům v rámci dotační výzvy Můj klub.

Výdaje na sport byly od vlády nejprve sníženy. Na provoz a údržbu zbylo necelých sto milionů místo loňských 550 milionů.

NSA tak program ani nevypsala a Česká unie sportu varovala, že rostoucí náklady na energie mohou vést k uzavírání některých sportovišť. To se týkalo i hokeje, však třeba HC Smíchov 1913 přišel o stadion...

Foto: Facebook HC Smíchov 1913

„Vím o klubech, které se musí potýkat se stoprocentním zdražením energií," řekl v rozhovoru pro hokej.cz předseda zmíněného oddílu Michal Gandalovič.

„Sport je v největší existenční krizi za posledních 30 let a navýšení rozpočtu pomůže jak sportovištím, tak organizátorům sportovních akcí a dětským sportovním klubům před jejich zánikem."

Ve čtvrtek tak ministerstvo financí alespoň schválilo navýšení rozpočtu NSA o 500 milionů.

Není to pravděpodobně drastická pomoc pro český sport, ale alespoň nějaká.

„Sport je v největší existenční krizi za posledních 30 let a navýšení rozpočtu pomůže jak sportovištím, tak organizátorům sportovních akcí a dětským sportovním klubům před jejich zánikem,“ komentuje první místopředsedkyně Národní sportovní agentury Markéta Kabourková.

V dotační výzvě Můj klub, která financuje ročně přes 7000 dětských sportovních klubů, jsou evidovány chyby u desítek žadatelů.

NSA tak vypíše novou dotační výzvu.

„Je potřeba si uvědomit, že v dotační výzvě Můj klub nejčastěji žádají sportovní kluby z malých obcí, které mají například jen několik desítek dětí a veškerou administrativu a účetnictví jim dělají rodiče nebo dobrovolníci po práci bez nároku na honorář," popisuje Kabourková.

„Kvůli malé chybě, která je ovšem podle zákona neopravitelná, by pak přišly o peníze z výzvy Můj klub, které mnohdy tvoří až 70 % jejich rozpočtu. Našim cílem je naopak co nejvíce podporovat sport dětí ať už ve velkých městech, nebo malých obcích, proto těmto žadatelům pomůžeme vypsáním další výzvy," upřesnila první místopředsedkyně NSA.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz