Infarktové finále ULLH! Karlovka udolala Plzeň a jako první získala Palachův pohár

Foto: Karel Švec, Český hokej

Předchozí dva ročníky Univerzitní ligy kvůli covidu nenašly majitele Poháru Jana Palacha. Tím historicky prvním se až letos stali hokejisté UK Hockey Prague, kteří v rozhodujícím třetím finálovém utkání porazili plzeňské Akademiky 5:4 v prodloužení.

Dramatickou sérii začali lépe Západočeši, když v metropoli vyhráli 3:2 v prodloužení a domů si odvezli mečbol. Odveta v Plzni ale patřila po vítězství 6:3 Pražanům a rozhodnout o titulu muselo až pondělní třetí utkání.

Do Edenu dorazilo 1 359 fanoušků, kteří sledovali pořádné drama. Akademici byli oslavám blíž, hned čtyřikrát v utkání vedli, ale Univerzita Karlova pokaždé našla odpověď a nakonec v infarktovém závěru slavila ona.

Nejdřív v 58. minutě vyrovnal dvougólový David Jindra a prodloužení rozsekl v čase 63:22 střelec důležitých branek Martin Dlabola, jenž stejně rozhodl už semifinálovou bitvu s olomouckou Univerzitou Palackého.

Karlovka tak po suverénním vítězství v základní části, ve které získala 46 z možných 54 bodů, potvrdila roli favorita i v play off a stala se historicky prvním majitelem Poháru Jana Palacha pro vítěze Univerzitní ligy.

Výsledek rozhodujícího třetího finále play off ULLH:

UK HOCKEY PRAGUE – AKADEMICI PLZEŇ 5:4 v prodloužení (1:2, 0:0, 3:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Jindra (Martínek), 41. Novák (Martínek, Jindra), 45. Klinger (Piskač), 58. Jindra, 64. Dlabola (Martínek, Bořík) – 15. Šucha (Soukup), 18. Kalus, 44. Princl (Štochl), 48. Beer (Štochl).
Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Rampír, Bohuněk.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 44:35.
Diváci: 1 359.
Konečný stav série: 2:1.
UK Hockey Prague: Mašek – Novák, Dlabola, Kopenec, Klinger, Vávra, Málek, Piskač – Glitta, Jindra, Martínek, Volf, Rubeš, Čmejla, Velas, Bořík, Hakl, Halberštát, Škoda, Rudolph. Trenér: Hybner.
Akademici Plzeň: Štekr – Štochl, Jankovský, Šíbra, Marguš, Soukup, Beer, Prachař – Šefl, Rejzek, Hanzlík, Šiška, Reitspies, Říha, Malý, Strmiska, Princl, Kalus, Švec, Fořt, Sucha. Trenér: Ceperko.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz