Indicie, pak dlouhé týdny. Reprezentace je můj sen, září šroubek Kunc

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Michal Kunc zažívá senzační sezonu. Osobními výkony táhne juniorku Komety, odbyl si debut v nejvyšší tuzemské soutěži a nyní si vysloužil první nominaci do reprezentace. Mladý forvard vyrazí s dvacítkou do Finska na turnaj čtyř zemí.

HokejkaSHOPvanoce

Michale, kde jste se o premiérové nominaci do národního týmu dozvěděl?
Zastihlo mě to v kabině, když za mnou přišel kamarád, který měl rozkliknuté facebookové stánky svazu. Byla tam nominace, takže jsem se to poprvé dozvěděl tam.

Co vám jako první blesklo hlavou?
Od malička byl můj sen dostat se do reprezentace. Jsem za to strašně rád. Když jsem se to dozvěděl, byl to nepopsatelný pocit.

Překvapilo vás to?
Asi dva týdny předtím se mnou mluvil asistent trenéra reprezentační dvacítky pan Krátoška, který říkal, že možná možnost přijde. I tak jsem byla ale překvapený, že to vyšlo.

Bylo to dlouhé čekání?
Už jsem se těšil, až to konečně vyndají. I kdybych byl v náhradnících, byl bych rád. Když jsem v základu, je to ještě lepší. Dva týdny pro mě byly opravdu dlouhé.

Čím jste si nominaci vysloužil?
Od malička makám jak šroubek. Teď se mi povedl začátek sezony a daří se nám i po týmové stránce. V tabulce si stojíme dobře. To jsou všechny faktory, které přispívají k tomu, že jsem dostal šanci.

„Od malička makám jak šroubek. Teď doufám, že ta dřina a pot, který ze mě v posilovně kapal, k něčemu byly.“

Dokážete si vysvětlit, proč přišla nominace právě až nyní?
Doposud jsem nemíval tolik bodů, jako mám teď. Takže to možná bylo i kvůli tomu, ale jinak nevím, proč nepřišla. Od malička se snažím zdokonalovat ve věcech, ve kterých jsem zaostával nebo byl trochu pozadu. Tento proces není hned, pár let to trvá, takže teď doufám, že ta dřina a pot, který ze mě v posilovně kapal, k něčemu byly.

Ptal jste se kluků z Brna, jak to v reprezentaci funguje?
S Karlem Pláškem se vídáme každý den a Daniel Kowalczyk má taky zkušenosti z reprezentace. Vždycky, když mě něco napadne, tak se jich ptám. Kluci jsou samozřejmě hodní, takže mi vždycky rádi poradí.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jak velkou výhodou pro vás budou ve Finsku právě Karel Plášek a Lukáš Dostál?
Je to super, že tam budou kluci, se kterými jsem hrával. S Lukášem jsem hrál od malička, takže jsem rád, že pokecáme a budeme spolu zase všichni na ledě.

Nedávno jste si odbyl i premiéru v extralize. Jaká byla?
Bylo to proti Liberci, takže to nebylo nic jednoduchého. Když jsem se dozvěděl, že nastoupím, byl jsem za to rád. V zápase jsem se ze sebe snažil vydat maximum.

Daří se vám bodově, máte za sebou premiéru v extralize a teď přišla nominace. Mohl by to být ještě lepší?
No, možná mohlo. (usmívá se) Ale jsem strašně rád za to, jak to všechno vyšlo a že se všechno povedlo.

„Doufám, že nebudu zaostávat. Kdybych vyčníval, tak by mi to vůbec nevadilo.“

Čeká vás cesta do Finska. Jak se tam těšíte?
Moc se těším, protože ve Finsku je teď můj kamarád Erik Meluzín, který hraje v týmu Lukko Rauma. Je to asi dvě hodiny od Helsinek, takže se přijede podívat. Pozdravím kamaráda a vůbec se těším na to, až zjistím, jak to všechno funguje a jak to probíhá.

Co říkáte na soupeře – Rusko, Finsko, Švédsko?
Asi to nebude nic jednoduchého, ale je to fajn, alespoň si poměřím síly se silnými soupeři. Všichni budou strašně moc nabruslení a bude to mnohem rychlejší, než jsem zvyklý. Budu se snažit co nejrychleji adaptovat na styl hry. Doufám, že nebudu zaostávat. Kdybych vyčníval, tak by mi to vůbec nevadilo.

Co bude na evropskou špičku platit?
Určitě budeme muset bruslit nahoru a dolů, nic nevypouštět. Když je několikrát dohrajeme, tak je to rozhodí. Musíme to hlavně odmakat a nechat na ledě srdíčko. To je styl, jak se vůbec může český hokej posouvat dál a dál.

„Chci nějak zaujmout, ukázat svůj styl hry a že si nominaci zasloužím. Dám tam všemu maximum.“

Jak velká nevýhoda pro vás je, že jste ještě nehrál mezinárodní zápasy?
Ještě vůbec nevím, jak moc je to vlastně rychlé, protože kluci říkají, že to je hodně rychlé. Ale může to být vlastně i výhoda, protože nemusím být z ničeho zastrašený a půjdu do zápasů s čistou hlavou.

S čím na turnaj pojedete?
Chtěl bych se ukázat. Všichni víme, že je domácí mistrovství světa. Kdybych se ukázal a povedlo by se mi to, bylo by to fajn. Chci nějak zaujmout, ukázat svůj styl hry a že si nominaci zasloužím. Dám tam všemu maximum.

Jak velkou šanci na finální nominaci vidíte?
Šance jsou asi maličké, ale to nemůžu mít v hlavě. Pořád se musím soustředit na to, že možnost je. Chci se ukázat a udělám pro nominaci maximum. Každý si chce zahrát před domácím publikem, které vás žene kupředu.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz